Podobný projev měl už v únoru i další republikán, senátor státu Minnesota John Jasinski. Americké orgány podle něj utratily tisíce dolarů za výcvik psů, kteří jsou s postupnou legalizací vyřazováni.
Zvířata jsou citlivá na speciální chemikálie, které jsou v telefonech nebo počítačových discích. Jde o křížence holandského ovčáka, nejlépe se mu hledá asi lithium, což je základ většiny baterií.
Ve vězeňské službě působí v současné době kolem dvě stě šedesáti služebních psů. Někteří mají na starost vnitřní a vnější ostrahu, jiní hledají omamné látky.
Strach a stres mění tok stresových hormonů. Autoři pokusu nechali dobrovolníky před uskutečněním pokusu veřejně vystupovat, psi pak některé z nich nevystopovali.
Na začátku nebylo slovo, ale pes. Alespoň v případě Lubomíra Satory. Muž, který kdysi podnikal v zemědělství, dnes cvičí pátrací psy, kteří pomáhají hledat pohřešované.
Lulu před sebou měla slibnou kariéru. Měla hledat bomby a zachraňovat lidi. Jenže fence to nešlo, a tak ji z výcviku CIA vyloučili. Příběh, který CIA sdílela na sociálních sítích, zaujal tisíce lidí.
Vědci z Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze představili u nás dosud nepoužívanou metodu monitoringu kůrovce – napadené stromy odhalí speciálně vycvičený pes.