O zážitcích z cestování vyprávěl v pořadu Host Lucie Výborné bývalý redaktor Radiožurnálu Petr Vavrouška. Nyní se vrací do rozhlasu s podcastem Cestovatel, který bude od příštího týdne vysílat Dvojka.
Nadále však pro všechny přijíždějící platí povinnost vyplnit příjezdový formulář a maximálně pět dní po příjezdu podstoupit PCR test. Do té doby by lidé měli setrvávat v samoizolaci.
Tento červenec sestoupí vědci i cestovatelé téměř 11 kilometrů pod hladinu oceánu do prohlubně Challenger. Na nejnižším bodu Země bylo zatím méně lidí než na Měsíci.
Turisté pro některé země znamenají hlavní zdroj příjmu, ale i pohromu. Pláže plné odpadků, obchody jen se suvenýry, vylidněná centra měst nebo pod tlakem zábavního průmyslu vytracená lokální kultura.
Autem jako první na světě pokořili Núbijskou poušť, projeli přes stovku zemí a přivezli desítky tisíc metrů filmového materiálu. Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka se stali cestovatelskými legendami.
Byli dva, projeli kus světa a dosáhli toho, čemu se říká nesmrtelnost. Byť už Jiří Hanzelka nežije, s Miroslavem Zikmundem patří k legendám české historie.
Maximální rychlost okolo 40 kilometrů za hodinu a přezdívka „kozí dech“, to je moped Stadion S11. Na těchto strojích chtějí dva cestovatelé ze severní Moravy přejet velkou část Afriky. Své zážitky sepíšou Martin Tomaško a Petra Šimková do knihy a výtěžek z jejího prodeje věnují na podporu léčby dětí s rakovinou. Tomaško se s touto nemocí sám musel poprat, po léčbě se mu podařilo vrátit se k práci hasiče. Dnes večer dvojice odlétá z Prahy.
I letos mohou čeští turisté v nouzi využít služeb dočasných konzulátů v nejčastějších turistických destinacích. Jinde se mohou obrátit na kterékoli velvyslanectví zemí Evropské unie.
Pražský klub Cross patří cestovatelům a dobrodruhům – odpoledne tam začne cestovatelský festival Motonomádi. Lidé na něm mohou shlédnout cestovatelské filmy a seznámit se s dobrodruhy, kteří poznávají svět na motorkách.
Takzvané bonusové míle, které Němci nastřádají na svých služebních cestách, patří zaměstnavateli. Rozhodl o tom Spolkový pracovní soud v Erfurtu. Až k němu se dostal spor mezi zaměstnancem exportní firmy a jeho chlebodárcem.