Vývojáři Last Train Home vyzývají hráče, aby se vydali na „zoufalou misi do hlubin válkou zničené pustiny a nelítostné krajiny Sibiře“. Hra podle nich líčí zážitky československých legionářů.
Po krátké nemoci zemřel v sobotu v nemocnici v Ivančicích na Brněnsku ve věku 96 plukovník Antonín Malach. Profesní úsilí věnoval výzkumu a uskutečnění světově zaváděného programovaného učení.
Jednou z hlavních částí hry jsou strategické boje, kdy hráč s malou jednotkou deseti mužů musí čelit velké přesile. Aby se tedy dostal k potřebným zásobám, musí taktizovat.
Volyňská Češka se poprvé do bojů dostala v karpatsko-dukelské operaci v září 1944. Na jaře 2017 Brůhová obdržela Záslužný kříž náčelníka Vojenské kanceláře prezidenta republiky III. stupně.
Průvod vyšel z ulice Na Příkopě, odkud zamířil k Národnímu památníku na Vítkově. Po ceremoniálu si návštěvníci mohli prohlédnout historické tábory legií, ukázky uniforem, výzbroje a výcviku.
Do práce chodí ve vojenské uniformě a není to voják. Na nedělní výlet jede s plnou polní obrněným vlakem a také to není voják. Doma sedí obklopený medailemi, čistí zbraně a pořád to není voják.
Přesně před sto lety se vrátily do vlasti jednotky Československých legií. Co všechno o jedinečném příběhu vojska dnes víme? A proč stále nejen v Rusku budí legie kontroverzi?
Před 75 lety vznikl pod velením tehdejšího podplukovníka Ludvíka Svobody 1. československý samostatný polní prapor. Stal se základem tzv. Svobodovy armády, která 1944 osvobozovala Československo.
Do Prahy se po roce vrátil Legiovlak. Je to věrná replika vlaku, kterým se českoslovenští legionáři vraceli z první světové války domů. Historické muzeum v pojízdných vagonech brázdí Česko už od roku 2015 a připomíná historický význam československých legií.