Sparta Praha získala kosovského útočníka Albiona Rrahmaniho z Rapidu Bukurešť. Zaplatila za něj čtyři miliony eur (100 milionů korun), což z něj dělá jednu z nejdražších posil v historii české ligy.
Ukrajina v pondělí uvedla, že ruské drony na území Rumunska, které je členskou zemí NATO, dopadly a explodovaly během nočního útoku na ukrajinský přístav na druhé straně Dunaje.
„Požár vypukl při přečerpávání paliva z jedné cisterny do druhé – pod jedním vozem se objevil oheň. Spekuluje se o nedbale odhozené cigaretě,“ uvedl generální prokurátor Alex Florenta.
Andrew Tate a jeho bratr Tristan byli zatčeni loni kvůli podezření, že přinutili sedm žen vytvářet pornografické snímky určené pro zpoplatněné webové stránky.
Bývalý profesionální kickboxer z britského Lutonu Andrew Tate má miliony sledujících na sociálních sítích, kde propaguje luxusní životní styl. Zároveň tam ale také nešetří misogynními výroky.
„Ministerstvo obrany ve spolupráci s odpovědnými strukturami země pozorně sleduje situaci v regionu a důrazně odsuzuje narušení vzdušného prostoru Moldavska,“ uvedlo moldavské ministerstvo obrany.
Rumunský soud oznámil, že vyhověl žádosti policie o uvalení třicetidenní vazby na Tatea. Ten se k obviněním zatím přímo nevyjádřil, při slyšení trval na právu mlčet.
Dron dopadl na dvůr domu v obci Dumitra v župě Bistritsa. Místo havárie je vzdáleno několik desítek kilometrů od ukrajinsko-rumunské hranice. Incident nyní vyšetřuje policie a tajná služba SRI.
„Márnice jsou plné a také hřbitovy se zaplňují. Kvůli nedostatku hrobníků se pohřby musí odkládat,“ popisuje tragické dopady současné vlny covidu v Rumunsku tamní novinářka Oana Despaová.
Aukční síň prodávala i luxusní limuzínu Paykan Hillman Hunter, kterou rumunský vůdce dostal darem od íránského šáha. Nový majitel ji získal za 95 000 eur, což byl čtyřiadvacetinásobek odhadní ceny.
Princ Emanuel dostal výjimku k odstřelu agresivní medvědice podezřelé z loňských útoků na několik zemědělských usedlostí. Princ ale skolil „samce, který se k okolním domům nikdy nepřibližoval“.
Pacienti, kteří byli po požáru převezeni do nemocnice, začali po pár dnech umírat. Nemocnice totiž nakupovaly tak zředěné dezinfekce, že třeba na skalpelech zůstaly bakterie. I o tom je film Colectiv.
Helma byla objevena poprvé v roce 2010 během čištění koryta řeky Siret na severovýchodě Rumunska. Památkářům se ale nikdy do rukou nedostala a úřady o ní brzy ztratily přehled.
Proces odstartovalo předběžné projednávání obžaloby vznesené proti Ilieskovi a dvěma dalším osobám. Předání obžaloby soudu oznámil letos v dubnu generální prokurátor Lazar po téměř třiceti letech.
O post hlavy státu se vyjma dosavadního prezidenta Iohannise uchází také bývalá premiérka Viorica Dancilaová nebo známý herec, divadelník a exministr kultury Mircea Diaconu.
„Příslušný dopis bude do Bruselu odeslán později během dneška nebo ve středu,“ sdělil podle agentury v úterý nejmenovaný vysoce postavený činitel Národní liberální strany.
Vyšetřování případu unesených a zavražděných dívek, který v červenci otřásl Rumunskem a poznamenal místní politickou scénu, ukázal na propojení policistů s místním organizovaným zločinem.
„Pocit nedůvěry ze všeho, co vláda dělá, je všudypřítomný. I kdyby chtěli udělat něco dobrého, lidé by jim nevěřili,“ říká v rozhovoru pro iROZHLAS.cz Laura Stefanová.
Andronescuová v televizním rozhovoru prohlásila, že ji rodiče jako dítě učili nenastupovat s nikým cizím do auta. Kvůli případu už dříve odstoupili ministr vnitra a policejní prezident.
Případ z minulého týdne vyvolal v Rumunsku pobouření, sérii rezignací i protivládní demonstrace, které upozorňují na reformy oslabující justici i obecnou schopnost státu čelit zločinu.
Plíšková podlehla domácí hráčce Patricii Marii Tigové 3:6, 6:3, 3:6 a na soupeřku z kvalifikace nestačila ani Barbora Krejčíková. Ta s Italkou Martinou Di Giuseppeovou prohrála dvakrát 4:6.
V něm turnajová osmička Kristýna Plíšková nastoupí proti jedničce a obhájkyni titulu Anastasiji Sevastovové z Lotyšska, nebo domácí Patricii Marii Tigové.
Po návratu domů a přivítání na letišti se obrátila na předsedu národního olympijského výboru, zda by v Tokiu mohla nést vlajku. Mihai Covaliu souhlasil.
Některé pasáže byly navíc snímány i takzvanou binaurální hlavou se speciálními mikrofony v uších. Výsledkem je zvukově barvitá, možná až děsivá nahrávka, kterou je nejlepší poslouchat ve sluchátkách.