Nedělní vzpomínkový ceremoniál u londýnského kenotafu se koná vždy nejbližší neděli k 11. listopadu, na který spadá výročí podpisu příměří v první světové válce.
Pozitivní vztah k budoucí královně má 76 procent Britů a její obliba nadále roste, vyplynulo z průzkumu společnosti YouGov. Kate předstihla dokonce i svého manžela, prince Williama.
Chemoterapii Kate začala koncem února, a nyní je zřejmé, že odhalení rakoviny bylo důvodem, proč se princ William na poslední chvíli nezúčastnil zádušní mše za svého kmotra.
Jde zřejmě o první záběry Kate, která je pod drobnohledem britských médií, od její lednové operace břicha. Princezna se od zákroku stáhla z veřejného života.
Dvaačtyřicetiletá Kate strávila v lednu dva týdny v nemocnici poté, co podstoupila plánovanou operaci břicha. Důvod zákroku nebyl upřesněn, avšak podle Kensingtonského paláce se nejednalo o rakovinu.
Dohodu oznámil právník prince Harryho. Londýnský vrchní soud loni v prosinci rozhodl, že se Harry stal obětí odposlouchávání telefonu ze strany mediálního domu Mirror Group Newspaper.
Na hradě Windsor ve středu jménem královské rodiny předával vyznamenání. Podle BBC je mezi vyznamenanými i fotbalistka Ellen White, nejlepší střelkyně anglické reprezentace.
Na zesnulou panovnici už během týdne vzpomínali sami Britové. Před Buckinhghamským palácem se sešlo několik desítek majitelů psů welsh corgi. Právě toto plemeno královna milovala.
„Naprosto jasně si vzpomínám, že jsem neplakal. Tatínek mě neobjal. Ani za normálních okolností mu projevování emocí moc nešlo,“ vzpomíná Harry na chvíli, kdy mu otec řekl o Dianině smrtelné nehodě.
Portrétoval anglickou královnu.Tak nazval životopisnou knihu o Frantovi Bělském její autor Bohumil Vostal. Se sochařovým dílem se setkal v Anglii při své práci zpravodaje České televize.
Českému publiku by měl být nový britský král blízký ještě z jiného, a to zcela konkrétního důvodu: bývalý princ Charles je totiž znám i jako velký znalec a obdivovatel kulturních památek.
Slaný koláč se špenátem, fazolemi a sýrem bude korunovační pokrm britského krále Karla III. Původně quiche pochází z Francie. A některým Francouzům se teď nelíbí korunovační verze tohoto pokrmu.
Německo je první zemí, do které Karel III. v roli panovníka Spojeného království odcestoval. Během návštěvy se potká se státníky a pronese projev v Bundestagu.
Devětapadesátiletý princ Edward se stal dalším členem britské královské rodiny, kterému byl udělen nový titul poté, co se po loňském úmrtí Alžběty II. stal Karel III. králem.
Muž, který podle svých slov tak trpí pozorností médií, sdělil světu nejrůznější podrobnosti ze svého života, včetně okolností ztráty panictví, zážitků z terapie nebo užívání drog, píše Jan Fingerland.