Hnutí Letzte Generation, které v posledních letech podniká podobné akce po celém Německu, na sociální síti X uvedlo, že středeční protest je součástí mezinárodní akce ve více než deseti zemích.
Stávku na železnici na dobu od 3.00 do 11.00 naplánovaly železniční a dopravní odbory EVG. Pro zaměstnance požadují mimo jiné zvýšení měsíčního příjmu minimálně o 650 eur.
Beethovenova symfonie číslo 6 bývá vnímána jako oslava přírody a výzva k její ochraně a podle agentury DPA má znít při příležitosti pátečního Světového dne životního prostředí.
Profesora filozofie z baltimorské univerzity Johnse Hopkinse Jicchaka Melameda po napadení navíc ještě zbila policie, protože si ho spletla s útočníkem.
V západoněmeckém Bonnu začala světová klimatická konference. Podle organizátorů přinese pokrok v naplňování pařížské dohody o klimatu z roku 2015. Zaměří se ale také na postoj Spojených států.
Několik tisíc lidí v německém Bonnu demonstrovalo v sobotu za účinnější boj proti globálnímu oteplování. Učinili tak dva dny před začátkem konference OSN o ochraně ovzduší.
Čtyřiasedmdesátiletý Němec se pokusil dostat z výrobce sladkostí Haribo a dvou řetězců supermarketů miliony eur. Hrozil, že otráví jejich produkty kyanidem, pokud mu nezaplatí.
O adventu je snadné svátečně se naladit, pokud máte rádi hudbu. Stačí si zajít do některého z kostelů nebo zámků na adventní koncert. V oblibě je mají i v Německu. Před Vánocemi pilně zkouší třeba i vyhlášený sbor evangelického kostela svatého Lukáše v Bonnu.
Nejméně 29 policistů utrpělo zranění při násilných střetech mezi pravicovými extremisty a radikálními vyznavači tradičního islámu v německém Bonnu. Policie kvůli násilí zadržela stovku lidí.
Dlouhá léta byl symbolem Spolkové republiky Němceko. Když ve zprávách zazněl Bonn, myslela se nejčastěji německá vláda, kancléřství nebo Bundestag. Všechny tyto instituce z Bonnu zmizely, když se metropolí sjednoceného Německa stal opět Berlín.
Desítky lidí zemřely při dvou útocích na mešity v Afghánistánu. Ranní výbuch u šíitské svatyně v centru Kábulu připravil o život nejméně čtyřiapadesát osob, zraněných je asi stovka. Svatyně Abú Fazal se nachází nedaleko prezidentského paláce. Další čtyři lidi zabila zhruba ve stejnou dobu exploze v mešitě v severoafghánském Mazáre Šarífu.
2:48
|Klára Stejskalová, Milan Slezák, Ondřej Černý, Kristina Winklerová, Simona Bartošová, Magdaléna Trusinová|Zprávy ze světa
Německý Bonn hostí ostře sledovanou konferenci o budoucnosti Afghánistánu. V někdejší německé metropoli se sešlo na sto státníků a zástupců mezinárodních organizací, kteří by měli stanovit další plán rozvoje jedné z nejchudších zemí světa po odchodu mezinárodních vojenských sil v roce 2014. Afghánistán se ale může spolehnout na mezinárodní podporu i v příštích letech, jak prezidentovi Hamídu Karzáímu slíbila německá kancléřka Angela Merkelová.
V Bonnu se diskutuje o budoucnosti v Afghánistánu. Po deseti letech bývalá německá metropole bude hostit další velkou konferenci o Afghánistánu. Ministři zahraničí z více než sta zemí zasednou k jednacímu stolu v pondělí. Afghánského prezidenta Karzáího však už v Bonnu přivítali.
Dlouhé roky se čeští politici dohadují, zda legalizovat prostituci a vybírat ze sexuální živnosti daně. Padají argumenty, že stát nemůže dělat pasáka, a tak si stát raději nechá unikat značné příjmy. V sousedním Německu chápou, že prostituci vymýtit nelze a je lepší ji mít pod kontrolou. V Bonnu teď dokonce přišli s velmi originální myšlenkou, jak získávat z této činnosti finanční odvody.
Přesně před dvaceti lety německý parlament rozhodl o přesunu vládních institucí z Bonnu do Berlína. Nyní se začíná debatovat o přemístění zbývajících ministerstev. Dodnes sídlí v Bonnu například ministerstvo zahraničí, obrany nebo životního prostředí.