Hořící barikády, vymlácené výlohy, tisíce zatčených demonstrantů a stovky raněných policistů. Takovou bilanci mají každý týden francouzské protesty proti takzvané důchodové reformě.
Před pár dny vyšlo najevo, že vláda chce projednat zakázku na útočné granáty pro armádu vyráběných v areálu bývalých muničních skladů ve Vrběticích. Starosty okolních obcí ale nikdo neinformoval.
Možnosti Česka prosazovat své zájmy v připravované evropské legislativě závisí také na tom, jak čeští politici, diplomaté a úředníci dokážou shromažďovat informace a už předem v zákulisí vyjednávat.
Úřady kvůli růstu cen kontrolují marže na potraviny a pohonné hmoty. Neohrožuje to svobodu podnikání? Debatují Martin Pánek z Liberálního institutu a Jan Bittner z VŠE.
Bývalý šéf českého fotbalu Miroslava Pelta a tehdejší náměstkyně na ministerstvu školství Simona Kratochvílová si měli na základě klientelismu stanovit vlastní kritéria pro přidělování dotací.
Elektronická evidence tržeb začala platit 1. prosince 2016 pro restaurace a ubytovací zařízení. Od března 2017 byla povinná pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu.
Kdo hrál před sedmi lety rozhodující roli při zastavení tendru na rozšíření Temelína? Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.
Pokud Zeman na Babiše naléhal, musel mít nahnáno. A premiérova neschopnost hnout prstem jej dopálila, vždyť přece žijeme v zemi, kde se na nějaké to překročení pravomocí nehledí.
Bohuslav Sobotka byl členem ČSSD od roku 1989. Předsedou strany byl zvolený v roce 2011, kdy vystřídal Jiřího Paroubka. V čele sociální demokracie setrval až do června 2017.
Kulhánek patří k dlouholetým spolupracovníkům špiček ČSSD, radil Sobotkovi a nyní patří do nejbližšího okolí Hamáčka. Od poloviny července 2018 pracuje jako náměstek na ministerstvu vnitra.
„Pokud za výbuchem stojí agenti cizího státu, je to nepochybně aktem státního terorismu,“ řekl v rozhovoru pro server Seznam Zprávy expremiér Bohuslav Sobotka.
„Paní ministryně Valachová mě informovala předem, že by si do pozice náměstka přála paní Kratochvílovou. Jako premiér jsem ale nezasahoval do toho, koho má mít ministr za náměstka,“ poznamenal.
Veškerá úřední korespondence musí být evidována ve spisové službě. Co evidované není, není ani úřední a nepatří to na veřejnost. Tak by se dal shrnout rozsudek Nejvyššího správního soudu z roku 2013.
Sněmovna se ve čtvrtek začala zabývat závěrečnou zprávou komise. Šéf komise Lukáš Černohorský z Pirátské strany podal osm trestních oznámení na celkem čtrnáct lidí, včetně tří exministrů.
Premiér Andrej Babiš (ANO) minulý týden prohlásil, že už nebude chodit do sněmovny. Server iROZHLAS.cz se proto podíval na jeho aktuální docházku a srovnal ji s jeho předchůdci.
Trestnímu oznámení komise budou čelit vedle Bohuslava Sobotky například exministři průmyslu a obchodu za ČSSD Milan Urban a za ODA Vladimír Dlouhý či podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček.
Poslanci vyšetřující privatizaci OKD chystají trestní oznámení na 14 lidí, včetně expremiéra Bohuslava Sobotky nebo podnikatele a někdejšího majitele firmy Zdeňka Bakaly. O co vlastně jde v kauze OKD?
Čtyři aktéři kauzy OKD, na které mimo jiné hodlá sněmovní vyšetřovací komise podat trestní oznámení, uvedli, že jsou přesvědčeni, že se protizákonného jednání nedopustili.
Po skoro dvou letech vyšetřování a výslechů se poslanecká komise k privatizaci OKD rozhodla podat trestní oznámení na čtrnáct lidí. Vyplývá to ze závěrečné zprávy, kterou má Radiožurnál k dispozici.
Radiožurnálu to potvrdil předseda komise Lukáš Černohorský z Pirátské strany. Sobotka s Urbanem byli podle něho spoluzodpovědní za nevýhodný prodej minoritního podílu státu v OKD v roce 2004.
Historie se někdy vrací, o tom není pochyb. Karel Marx by dodal, že se vrací jako fraška. Dnes něco takového zažívá Česká republika při čerpání evropských dotací.
Mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka serveru Aktuálně.cz řekl, že tím, kdo tuto změnu na jednání vlády navrhl, byl přítomný zástupce Kanceláře prezidenta republiky.