Církev zveřejnila výsledky z vyšetřování činů dobrovolníka, který sexuálně, psychicky a fyzicky zneužil asi 115 mladých mužů. Justin Welby o činech věděl od roku 2013 a neinformoval o nich policii.
„I přes přibývající důkazy o skutečné povaze Stalinova režimu nic nemohlo otřást Johnsonovými názory, že Sovětský svaz je symbolem pokroku a příkladem pro zbytek světa,“ napsal David Caute.
Na úterý byl naplánovaný první let s migranty, jejich počet se postupně snižoval až na pouhých sedm pasažérů. Několik hodin před odletem Evropský soud pro lidská práva rozhodl o zastavení deportací.
V lodi stavby z 11. století se tak mohou návštěvníci s holemi procházet mezi devíti jamkami a dobře se bavit, odpůrci dočasného projektu ale církev kritizují za nevkus a podbízivost.
Ostrý dopis týkající se poklesu politické kultury a demokratických standardů sepsali nejvyšší představitelé anglikánské církve ve Velké Británii. Podle médií se těsně před parlamentními volbami v květnu jedná o bezprecedentní čin. Anglikánská církev vyzývá věřící, aby rozhodně dorazili k volebním urnám.
Anglikánská církev v Británii má ode dneška první biskupku v historii. Úřadu se dnes v Yorku ujala Libby Laneová. Názor na její svěcení anglikány velmi rozděluje a dnešní dvouhodinový obřad bylo kvůli jednomu z odpůrců dokonce nutné o chvíli odložit. Biskupkou se Laneová stala 20 let poté, kdy anglikánská církev otevřela ženám kněžský úřad.
Revoluční změnu odhlasovala anglikánská církve ve Spojeném království. Nejspíš už koncem roku 2015 se Britové dočkají prvních žen v rolích biskupů. Při hlasování před 18 měsíci přitom návrh na anglikánské biskupky těsně neprošel.
Ve zpravodajství britských médií se v posledních hodinách hojně vyskytuje slovo Wonga. Nejde o název exotického souostroví, ale o agresivní finanční společnost poskytující krátkodobé úvěry na vysoký úrok. Do boje proti ní vytáhli prominentní soupeři v čele s anglikánskou církví. Ta přitom patří mezi vlastníky společnosti, která figurovala u vzniku Wongy.
Britská anglikánská církev odmítla převratnou změnu, která by umožnila vysvětit biskupem i ženu. Na generálním synodu největší anglické církve návrh jen těsně neprošel. Rozpory uvnitř církve mezi konzervativci a liberály se tak nejspíš dál prohloubí.
Anglikánská církev ve Velké Británii by si dnes mohla odhlasovat revoluční změnu. 18 let poté, co umožnila ženám zastávat kněžský úřad, by jim mohla dovolit i vysvěcení na biskupa. Rozhodující hlasování budí ve Spojeném království velké vášně.
Novým arcibiskupem z Canterbury, tedy duchovním vůdcem více než osmdesáti milionů věřících anglikánské církve, se stane Justin Welby, bývalý manažer ropných společností a nynější biskup z Durhamu. Na doporučení církevní komise a premiéra Davida Camerona o jeho jmenování formálně rozhodla královna, která je oficiální hlavou církve.
"Nepokradeš !" Tak zní jedno z desatera božích přikázání v Bibli. A občas je věřící slýchávají i v kostele. Ovšem ti, kteří byli na posledním nedělním kázání reverenda Tima Jonese v severoanglickém Yorku, slyšeli cosi jiného: "Pokud na člověka přijdou těžké časy, může si v obchodě vzít něco bez placení. Raději ale ve velkém obchodním řetězci než u drobných živnostníků," zhruba to sdělil své kongregaci vikář Jones.