Lotyšské úřady zabavují auta těm, kteří řídili pod vlivem alkoholu. Dobrovolníci vozy opraví a taky upraví pro potřeby ukrajinské armády nebo nemocnic. Vše je financováno dárci.
Mladí řidiči nejčastěji zaviní nehodu, protože jedou moc rychle nebo pod vlivem alkoholu. Pro starší je zase typické nedání přednosti. Pravděpodobnost tragické nehody je zvýšená u obou skupin.
Belgickému řidiči, který dostal od policie dvě pokuty za řízení v opilosti, soud tyto tresty zrušil. Muž uspěl s námitkou, že se mu alkohol nedostal do krve pitím piva, ale že jej produkuje jeho tělo.
O prodlouženém velikonočním víkendu zemřelo letos na českých silnicích sedm lidí. Policie celé Velikonoce posílila kontroly, prověřuje i alkohol za volantem.
Řidiči, kteří přijdou o řidičský průkaz na osmnáct a více měsíců nebo odmítli test na alkohol a drogy, budou muset podstoupit terapeutické kurzy. Přihlásit se na ně mohou online od dubna.
Zaměstnanci na palubách indických letadel nebudou smět používat parfémy ani ústní vody. Důvodem je stopové množství alkoholu, proti kterému se vymezuje nově navrhované nařízení.
„Do akce jsou zapojeni kolegové ze služby pořádkové policie, případně cizinecké policie. Ti mívají svá kontrolní stanoviště zpravidla na silnicích nižších tříd, případně v obcích,“ říká Jiří Zlý.
Od příštího roku se zvýší pokuty za některé dopravní přestupky. Ministerstvo dopravy se ale vydalo i cestou prevence – chce podpořit sedmnáctileté v učení pod dohledem zkušeného řidiče.
Dopravní expert Roman Budský je přesvědčen, že řidiči odmítají testy úmyslně. „Je daleko větší informovanost těchto lidí o tom, že se vyplatí odmítnout, protože je to přestupek,“ popisuje Budský.
Podle deníku Le Figaro alkohol a drogy zavinili skoro 200 smrtelných nehod v roce 2021. Francií navíc nyní zmítá medializovaný případ herce Pierra Palmada, který při nehodě vážně zranil tři lidi.
Na linku 158 zavolal cestující autobusu s tím, že řidič jede velmi nebezpečně a že něco není v pořádku. Policejní hlídka si k autobusu zjistila veškeré informace a přijela na parkoviště firmy.
Z průzkumu také vyplývá, že přibývá případů, kdy lidé přešli z pití slabších nápojů jako víno a pivo na tvrdý alkohol. Vzrostla spotřeba čisté vodky i prémiových destilátů.
„Chceme se do budoucna víc zaměřit na to, aby, jak co se týče policejních kontrol, tak co se týče postihů, platilo, že na alkohol za volantem Česko posvítí,“ uvedl pro Radiožurnál Martin Kupka (ODS)
Pokud hladina alkoholu v krvi přesahuje jedno promile, hrozí řidiči stíhání za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. V takovém případě může mezi jinými dostat pokutu až 50 tisíc korun.
Hostem středečního pořadu Na place byl fotbalista David Limberský. Moderátor Pavel Nečas s ním probral nejen úspěšné chvíle v kariéře, ale i slabší období.
Nikdo nebyl zraněn. Oba diplomaté měli podle agentury Aktu.cz při dechové zkoušce přes 1,5 promile alkoholu. Podle agentury se dokonce při příjezdu policie hádali, kdo auto řídil.
Soudce Benno Eichler navrhl Markétě Lehké provedení vyšetřovacího pokusu s tím, že by přímo v soudní síni požila léky a následně se provedla dechová zkouška.
Alkoholové zámky se nejprve objevily ve Švédsku na konci 90. let. Zařízeními se stejnou funkcí mají být od roku 2022 vybaveny všechny dopravní prostředky vyrobené v Evropské unii.
O trestní stíhání senátorky požádali policisté kvůli tomu, že měla v krvi více než jedno promile alkoholu, což je trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
Taxikáře odvezli na obvodní oddělení, kde byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejde o jediný bratislavský pondělní případ jízdy pod vlivem alkoholu.
Kolb se svým vozem sjel do škarpy nedaleko svého domu u města Rochester. Přivolaní policisté zjistili, že obsah alkoholu v jeho krvi přesahuje limit osm desetin promile, přípustný ve státě New York.