Rada ČT probírala důvody zrušení pořadu 168 hodin. Přestože generální ředitel Jan Souček říkal, že by svou účastí na zasedání legitimizoval porušení zákona, nakonec své rozhodnutí radním vysvětloval.
Rada zároveň generálního ředitele Jana Součka vyzvala, aby do 10. září předložil materiál o výrobě a rozsahu publicistických pořadů. Informovat má také o tom, čím a kdy 168 hodin nahradí.
„Když vám lidé, kteří se věnují médiím, začnou říkat: Bacha, aby to náhodou nedopadlo jako v Polsku, v Maďarsku, na Slovensku... Tak to pochopitelně kontrolka začne blikat.“
„Pořadů otevírajících témata, která štvou mocné politiky a byznysmeny, Česká televize moc nemá. Pokud jeden ruší, vyvolává to znepokojivé otázky,“ říká novinář Respektu Ondřej Kundra v Interview Plus.
Přípravu programu 168 hodin provázely stále častější vnitroredakční spory o obsah a zpracování reportáží. Dlouholetá moderátorka a dramaturgyně pořadu Nora Fridrichová v České televizi zůstane.
V rámci nápravných opatření by mělo podle Dvořáka dojít ke zlepšení plánování redakce i k posílení redaktorského týmu a dramaturgie. Konkrétní kroky má vedení zpravodajství přijmout do konce března.
Praha||Lenka Kabrhelová, Barbora Sochorová, Dominika Kubištová|Zprávy z domova|Vinohradská 12
Policie se zabývá svědectvími žen, které v uplynulých dnech informovaly o údajném sexuálním obtěžování ze strany známého psychiatra Jana Cimického. Co všechno zatím výpovědi žen odhalily?
„To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil, pardon, s prominutím,“ uvádí ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) v odvysílaném záznamu.
„Faktem je, že politici náramně kvitují, když se do našeho pořadu dostane jejich politický konkurent. V tu chvíli je podle nich demokracii učiněno zadost - správně, bravo, braňme Českou televizi."