V Rakousku propukla epidemie prasečí chřipky
V Rakousku propukla epidemie prasečí chřipky. Vyžádala si už čtyři oběti. V rakouské metropoli se také rychle šíří klasické chřipkové onemocnění. Nakaženo je na 30 tisíc lidí.
Lékaři nevidí důvod k panice. Upozorňují, že chronicky nemocní a těhotné ženy by se měli nechat očkovat. Vloni zemřelo na prasečí chřipku 40 lidí. Očkovat se nechala proti viru H1N1 pouze čtyři procenta obyvatel.
Větší nebezpečí nákazy infekcí hrozí starším pacientům a těm, kteří mají dlouhodobé problémy s dýchacími cestami, trpí poruchami krevního oběhu, léčí se na srdeční choroby nebo chřipku přechodí.
Po náhlém oteplení, nastává sezóna běžné, klasické chřipky. Ta se v Rakousku rozbíhá velmi rychle. Letošní očkování proti chřipce chrání před třemi formami chřipky, včetně prasečí. Klasickou chřipkou je nakaženo na 30 tisíc lidí, počet ale rapidně stoupá právě kvůli teplému počasí.