Tunisanka dostala v Itálii pokutu 500 eur za nošení burky
V severoitalské Novaře se od začátku roku trestá nošení burky zahalující celou tvář na veřejnosti pokutou ve výši 500 Eur. Podle starosty města je cílem tohoto zákazu podpora integrace imigrantů. Doposud byla burka v Itálii tolerována, první pokuta už ale padla. Může to znamenat prolomení této tolerance.
První pokutu ve výši 500 eur bude nucena zaplatit imigrantka z Tuniska, která se v burce dostavila na poštu v Novaře. Podle italských zákonů je sice zakázáno skrývat tvář na veřejnosti, ale burka se dosud tolerovala, přestože nedovoluje ověřit totožnost osoby, která ji nosí.
Zákazů nošení burky v Itálii ale přibývá. Starosta Novary Massimo Giordano zdůraznil, že původně cílem zákazu bylo pouze odradit muslimské ženy od nošení burky. Novara, dodal starosta, nechce tolerovat burku na veřejnosti, protože ji považuje za projev odmítavého přístupu k integraci.