Nizozemsko se zvětšilo o 322 kilometrů čtverečních
Nizozemské království se zvětšilo. Zároveň v něm vzrostla průměrná teplota. Není to ale kvůli klimatickým změnám, ani díky tomu, že by Nizozemci ohradili a vysušili další kus moře u svého pobřeží. Území Nizozemska se zvětšilo o několik ostrovů v Karibském moři.
Jedná se o ostrůvky Bonaire, Sv. Eustach a Saba v severním pásu Malých Antil. Ostrovy byly v minulosti součástí Nizozemských Antil, od roku 1954 už ale nejsou kolonie, měly autonomní status v rámci nizozemského společenství.
O historickém zlomu v rozloze Nizozemska mluvil na Radiožurnálu zpravodaj Českého rozhlasu v zemích Beneluxu Pavel Novák
V roce 2004 zde začala série referend, ve kterých se obyvatelé Nizozemských Antil rozhodovali, jakou chtějí formu vlády. Největší ze zbývajících ostrovů v Nizozemských Antilách – Curacao, bude autonomní oblastí, tři malé ostrůvky spadnou přímo pod vládu v Haagu.
Protože už přes 20 let má autonomní status i ostrov Aruba, přestaly Nizozemské Antily jako správní celek existovat.
Nizozemsko se zvětšilo o 322 kilometrů čtverečních, což je zhruba rozloha Malty. Není to nicméně zdaleka největší územní zisk Nizozemska v posledních letech. V roce1986 vznikla 12. provincie Flevoland vysušením několika polderů ve vnitřním zálivu Zuidersee. Dnes zde je například velké město Almere a v provincii, která má rozlohu přes 1000 kilometrů čtverečních, žije asi 350 tisíc lidí.