Maďarsko si připomnělo výročí loňských protivládních demonstrací

Přesně před rokem za sebou mělo Maďarsko "nejčernější noc" od pádu starého režimu. Rozvášněný dav tehdy vandalsky zdemoloval budovu Maďarské televize. Protivládní demonstrace se konaly i teď u příležitosti výročí, zájem o ně byl ale zanedbatelný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní demonstrace v Budapešti

Protivládní demonstrace v Budapešti | Zdroj: ČTK

Úterních večerních demonstrací se zúčastnilo ještě méně lidí než pondělních. Organizátoři předčasně rozpustili shromáždění několika desítek lidí na náměstí Svobody, kde se nachází budova Maďarské televize. Po jednadvacáté hodině bylo prázdné i náměstí před Parlamentem. Představitel veřejnoprávní televize sice převzal petici demonstrantů, ale v hlavní zpravodajské relaci z něj citovali jen pár vět.

Tvrdé jádro demonstrantů charakterizované jako "fotbaloví chuligáni" se pokusilo vyostřit napětí. Asi padesátičlenná maskovaná skupina mladých lidí se vydala do centra města. Policie je ale rozehnala, přičemž použila i slzný plyn. Policejní jednotky byly přítomné na kritických místech ve velkém počtu s kompletní výbavou, ke které patřila i vodní děla. Ta ale zůstala nečinná.

Gregor Martin Papucsek, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme