Británie reaguje na nedostatek potravin v supermarketech. Pracovníci dostanou výjimku z karantény

Britská vláda v pátek oznámila, že vybraní dodavatelé a skladníci obchodů s potravinami dostanou výjimku z nařízené desetidenní karantény, pokud se každý den prokážou negativním testem na koronavirus. Informovala o tom agentura AP.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johnsonův kabinet reaguje na nedostatek potravin v některých supermarketech, ke kterému přispěl rekordní počet výzev k samoizolaci v souvislosti s koronavirem (ilustrační foto)

Johnsonův kabinet reaguje na nedostatek potravin v některých supermarketech, ke kterému přispěl rekordní počet výzev k samoizolaci v souvislosti s koronavirem (ilustrační foto) | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

Johnsonův kabinet reaguje na nedostatek potravin v některých supermarketech, ke kterému přispěl rekordní počet výzev k samoizolaci. V Anglii a Walesu obdrželo v týdnu od 8. do 15. července výzvu ke karanténě 618 903 uživatelů trasovací aplikace britského zdravotnického systému NHS.

Johnson otočil. Po kontaktu s nakaženým ministrem půjde do izolace, původně se chtěl denně testovat

Číst článek

Výjimka z desetidenní karantény platí i pro nenaočkované skladníky a dodavatele vybraných supermarketů. Nevztahuje se ale na ostatní zaměstnance těchto řetězců. Očekává se, že možnosti každodenního testování místo samoizolace využije přibližně 10 000 zaměstnanců.

Nová opatření v pátek začínají platit v 15 skladech. Podle serveru BBC News má příští týden následovat dalších 150 lokalit, AP uvádí až 500.

Zástupci dodavatelů a obchodních společností si ve středu stěžovali, že jim kvůli fenoménu, který média nazývají podle zvuku trasovací aplikace „pingdemie“ (od slova „ping“, cinknout), chybí zaměstnanci a některé produkty.

Snímky prázdných regálů, které kolovaly na sociálních sítích, navíc někde vedly k takzvanému panickému nakupování, kdy se lidé snaží nakoupit velké množství zboží do zásoby.

Británie hlásí největší nárůst případů koronaviru od půlky ledna. Vláda se zhoršením počítá

Číst článek

Premiér Boris Johnson nejprve uvedl, že výjimka bude platit jen pro „velmi malý“ počet plně naočkovaných pracovníků klíčových sektorů, jako je energetika a telekomunikace.

Opatření se nakonec bude vztahovat i na zaměstnance v dopravě, pohotovostních službách, ostraze hranic, digitální infrastruktuře, vodohospodářství a odpadním průmyslu či na zastupitele místních samospráv.

Na rozdíl od skladníků a dodavatelů supermarketů ale mohou každodenního testování využít jen plně naočkovaní zaměstnanci těchto sektorů, kteří budou výslovně jmenováni na seznamu vlády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme