Irácké frakce se dohodly na složení vlády
Irácké parlamentní formace se dnes dohodly na jménech členů nové vlády. Kabinet už měla schválit prezidentská rada, která zahrnuje prezidenta a jeho zástupce. K oficiálnímu vyhlášení vlády ale ještě nedošlo, protože vítěz voleb - jednotná šíitská kandidátka - má výhrady k obsazení některých ministerstev.
Arabské sdělovací prostředky přinesly informace o údajném složení irácké vlády. Vítěz voleb - Koalice šíitských stran a hnutí - má obsadit 17 ze 33 postů. Kurdové mají získat 8 křesel a sunnité 6 včetně ministra obrany. Tím má být Saad Ad-Dulejmí. Jak dále uvedla televize Al-Arabíja, po jednom křesle mají získat Turkméni a křesťané.
Strana odstupujícího premiéra Alávího se rozhodla do vlády nevstoupit, protože nedostala požadovaných pět ministerstev, která podle jejího názoru odpovídají třetímu místu a její síle.
Ministrem zahraničí má zůstat Hošiár Zibárí a ministerstvo vnitra má vést zástupce šíitů Baján Džabar.