Financování médií veřejné služby. Na Radiožurnálu diskutovali politici i ředitelé ČRo a ČT

Vláda schválila takzvanou velkou mediální novelu, která kromě jiného zvyšuje poplatky za rozhlas a televizi. Kdo všechno a kolik by měl nově platit? A jak se může vládní návrh mediální novely změnit během jednání v Parlamentu? Jak se financují média veřejné služby v zahraničí? Ve vysílání Radiožurnálu o tom debatovali politici, odborníci i ředitelé veřejnoprávních médií.

Praha (Aktualizováno: 13:27 27. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radiožurnál

Radiožurnál | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Televizní poplatek by mohl vzrůst o 15 korun na 150 korun měsíčně a rozhlasový o deset korun na 55 korun měsíčně. Takzvaná velká mediální novela, kterou nyní dostane k posouzení Poslanecká sněmovna, počítá také s rozšířením okruhu poplatníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý speciál Radiožurnálu ke zvýšení koncesionářských poplatků

Nově platit by měly i domácnosti bez televizního přijímače nebo rádia, jejichž obyvatelé používají chytrý telefon nebo mají internetové připojení. Díky novele by Česká televize získala příští rok do rozpočtu 865 milionů korun navíc a Český rozhlas 331 milionů korun navíc.

Televize letos hospodaří s rozpočtem 7,95 miliardy korun a Český rozhlas má mít výnosy a náklady 2,37 miliardy korun. Poplatky u obou veřejnoprávních firem tvoří většinu příjmů. U ČT se poplatek neměnil od roku 2008 a u ČRo od roku 2005.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme