Podnikatel Tomáš Pitr se podle MfD vrátí do země

Tomáš Pitr, se sešel s právníky a vrátí se do Česka. Mladá fronta Dnes připomíná, že soud na podnikatele vydal zatykač před Vánocemi. Právo informuje o tom, že Státní zastupitelství v Praze řeší další skandál v cizinecké policii. Hospodářské noviny zjistily, že obchodní řetězce letos plánují velkou expanzi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk

domácí tisk | Foto: Alena Palečková

Hledaný podnikatel Tomáš Pitr, na kterého soud před Vánocemi vydal zatykač, se prý vrátí do Česka. Píše o tom Mladá fronta Dnes. Rozhodl se tak údajně po poradě s právníky, kteří za ním ve středu do ciziny přijeli. Pitr, který nyní pobývá v rakouském Innsbrucku deníku řekl, že akceptuje všechny podmínky soudu a v co nejkratším termínu se vrátí do Prahy. Přesto místo jeho pobytu přesně známo není. Ministr vnitra František Bublan například středečním Hospodářským novinám řekl, že by podnikatel mohl být ve Francii.

Pitrovi obhájci vyjednávali v minulých dnech se soudcem Petrem Novákem podmínky, za kterých by se podnikatel vrátil do vlasti. Podle deníku by Pitr nemusel jít do vazby, pokud by odevzdal pas, písemně se zavázal, že neopustí zemi a složil kauci 15 miliónů korun. Podle Pitra jsou tyto podmínky splnitelné.

Státní zastupitelství v Praze řeší další skandál v cizinecké policii - informuje o tom dnešní Právo. Pobyty zahraničních prostitutek v Česku legalizoval za úplatky policista z oddělení cizinecké policie v Rakovníku. Pomáhal mu v tom soukromý lékař. Dnes už bývalý policista je stíhán pro 25 případů. Za každý měl dostat tisícikorunu.

Podle žalobce existuje i podezření, že o praktikách obviněného věděl jeho nadřízený a mohl být na zločineckou skupinu napojen. Oba policisté jsou už v civilu. Sami požádali o uvolnění ze služebního poměru. Protože měli odsloužen určitý počet let, dostali všechny finanční náhrady. To znamená šest platů jednorázově a dál budou každý měsíc pobírat několikatisícový příspěvek za službu. Pracovníci Vězeňské služby v Plzni na Borech podle Práva objevili poštovní balík, který obsahoval drogy. Několik gramů čistého pervitinu ve dvou sáčcích bylo ukryto v mycí houbě. Zásilka byla určena odsouzenému, který pochází z jedné ze zemí bývalého Sovětského svazu. Adresa odesílatele byla smyšlená a balík podle poštovního razítka podal někdo v Sušici.

Obchodní řetězce letos podle Hospodářských novin plánují velkou expanzi. Ta pro ně bude ale těžší než loni. Trh se postupně zaplňuje a neobsazená zůstávají menší města. O ně se rozpoutá boj. Nejlepší zbraní budou malé formáty prodejen.

Rychle podle odborníků poroste zejména diskontní trh. Právě diskontní prodejny u českých zákazníků získávají stále větší oblibu. Silný expanzní rok čeká i hypermarkety. Bude navazovat na jejich loňský rychlý růst. V roce 2005 jich přibylo 31, zatímco o rok dříve jen 15. Jejich počet se tak přehoupne přes dvě stovky - doplňují Hospodářské noviny.

Mladá fronta Dnes konstatuje, že Češi pijí nejvíc piva na světě a často řídí auta opilí. Rozsáhlé policejní kontroly v Evropě ale ukázaly, že v jiných zemích je to daleko horší. Česko patří, pokud jde o řízení pod vlivem alkoholu, k evropskému průměru. Nejvíc opilců chytili policisté v Moldávii, Velké Británii a Itálii.

Podle dopravních policistů se projevuje to, že v Česku nesmí mít řidič v krvi žádný alkohol. V řadě evropských států platí hranice kolem půl promile. V tuzemsku pomáhá i to, že za jízdu v opilosti hrozí i poměrně vysoké pokuty, které se od července ještě zvýší. Jízda po požití alkoholu bude také trestný čin, za který může hrozit až rok vězení - uzavírá Mladá fronta Dnes.

Čeští poslanci se chystají na historickou zahraniční cestu. Mladá fronta Dnes zjistila, že ještě do voleb mají čtyři z nich vyrazit do Tibetu a na místě zkontrolovat, jak jsou v zemi dodržována lidská práva. Tibet přitom v 50. letech obsadila komunistická Čína. Týdenní cesta skupiny zákonodárců, v jejímž čele by měl být buď Lubomír Zaorálek nebo Jitka Kupčová, přijde na 900 000 korun.

Poslanci se chystají také do Lybie. Tedy do země, která byla donedávna v klatbě, protože ji Západ podezříval z podpory mezinárodního terorismu. Za tuto cestu stát zaplatí 400 000 Kč. Výprava do Kanady, jejíž přínos pro daňové poplatníky není příliš jasný, pak přijde na 800 000 korun.

Naděžda Hávová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme