Hledá se prezident: Český rozhlas strávil den s Milošem Zemanem

Někteří kandidáti na prezidenta nemají dlouhou politickou minulost. To ovšem neplatí o muži, který v české politice už zažil téměř všechno. A je těžké říct, zda je to pro něj výhoda nebo nevýhoda. Ve speciálu Radiožurnálu Hledá se prezident jsme sledovali Miloše Zemana a jeho předvolební kampaň na Ostravsku. Potkal se tam se zaměstnanci strojíren Vítkovice, poobědval kachnu a diskutoval s lidmi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český rozhlas tráví den s Milošem Zemanem v Ostravě, na debatě ve ve Vítkovických železárnách

Český rozhlas tráví den s Milošem Zemanem v Ostravě, na debatě ve ve Vítkovických železárnách | Foto: Filip Jandourek

Na parkoviště přijíždí automobil, na sedadle spolujezdce Miloš Zeman. Řídí překvapivě Jaroslav Palas, bývalý hejtman Moravskoslezského kraje.

„Nechci vám vykládat, že jsem ten nejlepší a že jsem úplně geniální, i když si to samozřejmě o sobě myslím, protože každý chlap je ješitný, zatímco ženy jsou skromné a útlocitné,“ říká na úvod Miloš Zeman. Doprovází ho jeho dcera Kateřina.

Přehrát

00:00 / 00:00

Den s Milošem Zemanem zaznamenal reportér Lubomír Smatana

„Já se snažím během kampaně doprovázet otce na všech akcích, kde to jde. Mě to baví, mně to zajímá,“ říká Kateřina Zemanová a dodává, že s otcem bydlí v Praze, nikoli na Vysočině, jak se řada lidí mylně domnívá.

Zemanova družina se přesunula do restaurace Moravská chalupa. Její spolumajitel Pavel Čuba tvrdí, že Zeman je v Ostravě oblíben.

„Já mám v restauraci půlku voličů pravicových a půlku levicových a Zeman nevadí nikomu,“ říká Čuba. Sám se případného Zemanova prezidentování také nebojí.

„Alespoň bude sranda. On tam ty vody trochu rozvíří.“

Sám Miloš Zeman se v předvolební kampani nejvíc těší na televizní diskuze jednotlivých kandidátů. „Z toho důvodu, že je uvidí minimálně půl miliónu diváků“.


Milan Kopp, Igor Maňour, Martin Veselovský, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme