Islanders vstoupili do sezony výhrou nad Carolinou, za Hurricanes bodoval Tlustý

Hokejisté New Yorku Islanders zvítězili v jediném nočním zápase kanadsko-americké NHL nad Carolinou 5:3. U posledního gólu poražených asistoval český útočník Jiří Tlustý.

Brock Nelson leží před brankou Hurricanes po bolestivé teči, kterou zvyšoval na 2:0 | Zdroj: ČTK

Oba týmy si v pátek odbyly premiéru v novém ročníku zámořské soutěže. A už ke konci úvodní třetiny vedli Islanders o dva góly. V 18. minutě zužitkoval přesilovku obránce Johnny Boychuk, o 108 sekund později pak pálil zblízka přesně Brock Nelson.

Urostlý centr Brock zařídil i třetí trefu newyorského mužstva. Při další početní výhodě hostů tečoval prudkou střelu Boychuka.

Slovenský brankář Jaroslav Halák oblékl dres Islanders v ostrém soutěžním zápase vůbec poprvé a zlikvidoval celkem 21 střeleckých pokusů soupeře. Poprvé inkasoval až ve 42. minutě, kdy ho překonal Nathan Gerbe.

Hosté si ve třetím dějství už vítězství vzít nenechali a nic na tom nezměnily ani dva góly Hurricanes v závěru. Ještě než se prosadili Chris Terry a Eric Staal, totiž náskok Islanders navýšili Mikhail Grabovski a Travis Hamonic.

Výsledek NHL:

Carolina - NY Islanders 3:5

Branky: 42. Gerbe, 55. Terry, 59. E. Staal (Tlustý) - 19. a 28. Nelson, 18. Boychuk, 46. Grabovskij, 53. Hamonic. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Boychuk, 3. Tavares (všichni Islanders).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít