Naši hokejisté drží na MS neporazitelnost i po utkání s Finy

Ani ve třetím utkání základní skupiny 'D' světového šampionátu neztratili čeští hokejisté body. V dosud nejtěžší prověrce naši zdolali tým pořádajících Finů 2:1. Přesto čeští reprezentanti inkasovali jako první, když se v 16. minutě šťastné trefil Peltonen. Obrat zahájil ve 33. Milan Hejduk, aby přesně o 20 minut později vsítil vítěznou branku po samostatném úniku Martin Straka. Svěřenci Slavomíra Lenera tak s plným počtem šesti bodů postoupili do osmifinálové části mistrovství z první pozice.

čeští hokejisté na MS

čeští hokejisté na MS | Foto: Michal Doležal

Hned od počátku byl ve vyprodané Elysée aréně k vidění rychlý, kombinační hokej plný důrazu. Kouč Slavomír Lener se totiž snažil proti elitnímu finskému útoku Selänne, Koivu, Peltonen nasazovat řadu Martina Straky s Dudou a Supem na křídlech. Jako první se dokázal prosadit Peltonen při české početní výhodě. Kadlec nezachytil na modré čáře puk a útočník Jokeritu Helsinky se trefil přesně pod Vokounovo rameno. Úvod druhé části patřil jednoznačně Seveřanům, kteří lépe bruslili a zejména Selänne dokazoval svou extratřídu. Dvakrát si poradil v souboji jeden na jednoho s Richterem, ale na Vokouna si nepřišel. Nezdar domácí hvězdy jako by poznamenal další minuty. Z nevinné akci se totiž na druhé straně prosadil Hejduk, který potvrdil pověst nejlepšího střelce letošní NHL a odstartoval obrat dění na ledě. Ve tŕetí části ale byli týmem, který režíroval déní na ledě, naši. Dudův pas ze 43. minuty proměnil po rychlém sólu přesnou střelou k tyči v druhý gól Straka a vyrovnání poté domácímu mužstvu nepřinesla ani hra bez brankáře.

Finsko - Česká republika 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Peltonen (Timonen) - 33. Hejduk, 53. Martin Straka (Duda).

Rozhodčí:Looker (USA) - Brodnicki (Něm.), Jakobsen (Dán.).
Vyloučení: 5:10. Bez využití. V oslabení: 1:1.
Diváci: 12:000.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít