Palát pomohl bodem k vysoké výhře nad Anaheimem, Gudasovi se v dresu soupeře nedařilo

Český hokejový útočník Ondřej Palát druhým bodem v sezoně NHL pomohl New Jersey k výhře 6:2 nad Anaheimem. Devils vysokým vítězstvím přerušili sérii čtyř proher v řadě.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Palát

Ondřej Palát | Zdroj: Reuters

Hokejisté New Jersey vstupovali do duelu proti Anaheimu z pozice třetího týmu Východní konference NHL, zároveň ale táhli čtyři zápasy dlouhou šňůru bez vítězství. Proti Anaheimu ji razantně ukončili.

Hostující Ducks šli v úvodu zápasu do vedení zásluhou zásahu Brocka McGinna, druhá třetina ale naprosto změnila vývoj hry. Devils v ní nasázeli čtyři branky a odskočili do trháku, který už nepustili.

V závěrečné dvacetiminutovce ještě přidali dva góly a nakonec vyhráli 6:2. Konečnou podobu výsledku dal Erik Haula po druhé přihrávce Paláta v ročníku. Kapitán Ducks Radko Gudas odehrál přes 18 minut a ve statistice plus/minus zaznamenal dva záporné body. Gólman Anaheimu Lukáš Dostál zůstal na střídačce.

Výsledky NHL:

Detroit - Edmonton 2:3 v prodl., New Jersey - Anaheim 6:2, Philadelphia - Montreal 3:4, Colorado - Ottawa 5:4.