Pacienti i zaměstnanci zvolili třineckou Nemocnici Podlesí nejlepší v zemi
Nemocnice Třinec-Podlesí je očima pacientů i z pohledu zaměstnanců nejlepší v zemi. Vyplývá to z ankety organizace HealthCare Institute, do které se zapojilo skoro 160 nemocnic.
Na pomyslném stupínku letos skončilo vysoce specializované zařízení na léčení nemocí srdce a cév v Třinci-Podlesí. Pacienty tu operují na nejmodernějším hybridním sále ve střední Evropě. Při péči tu ale nikdy nezapomínají i na zdánlivě méně důležitou věc, jako je úsměv.
Stojím na malém otevřeném pracovišti sester kardiochirurgického oddělení, u ruky mají telefon, před sebou monitory a k tomu výhled na pokoje pacientů.
„Tohle je telemetrické sledování. Pak to má i sluchový alarm, který upozorňuje personál na to, že něco není v pořádku. Tohle všechno mají děvčata v uších,“ vysvětluje staniční sestra Ingrid Piwowarská.
Jenže pacienti vesměs nepoznají, že je léčí za pomocí špičkové technologie, ale poznají, jak se nimi jedná. „Jak sestry kmitají a jak jsou ochotné a ještě usměvavé, to tedy klobouk dolů,“ říká
sedmdesátník Oldřich Onderka.
Pacienti oceňují přístup personálu
V péči zdejších lékařů a sester je už jedenadvacátý den, je po náročné operaci srdce, zdejšímu personálu by vystavil to nejlepší vysvědčení. „Každý lékař přijde před operací, povykládá, do detailu to rozebere,“ svěřuje se Onderka.
Staniční sestra Ingrid Piwowarská teď s panem Onderkou probírá jeho odjezd do lázní. Nemocnici v Třinci-Podlesí už totiž brzy opustí. „Budujeme domácí prostředí nejen ve vztahu pacient-zdravotník, ale i mezi veškerým personálem,“ vysvětluje Piwowarská.
Na pomyslnou bednu totiž zdejší nemocnici vynesla i spokojenost zaměstnanců. Pro ně tu například rozšířili parkoviště a nabízejí jim celou řadu školení.
„Dostanou se do Polska, na Slovensko, teď byli lékaři kardiochirurgie v Japonsku. Profesní růst tam určitě je, to je asi největší z těch benefitů. Pak jsou to benefity, jako jsou příspěvky na stravné, masáže,“ dodává hlavní sestra zdejší nemocnice Simona Szusciková.