Moravskoslezské radnice kritizují práci agentury na sociální začleňování

Místo pomoci jen nekonečné porady - tak hodnotí některá města v Moravskoslezském kraji dosavadní působení vládní agentury na sociální začleňování v romských lokalitách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ghetto - ilustrační foto

Ghetto - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Instituce funguje už více než rok a půl a původně měla do vybraných míst poslat 100 miliónů korun. Jenže tyto plány jsou už minulostí a radnice si na fungování agentury otevřeně stěžují.

Seznamu míst, o které se má vládní agentura starat, je i Slezská Ostrava. Starosta Antonín Maštalíř ale neskrývá, že je s jejím fungováním krajně nespokojený. "Agentura vznikla v podstatě na papíře, ale žádné konkrétní hmatatelné výsledky nepřinesla," říká starosta.

Ředitel agentury Martin Šimáček kritiku odmítá. Připouští určité zpomalení projektu, ale zodpovědnost za to má podle něj minulé vedení. "Agentura zejména v roce 2007 a 2008 nebyla zcela výkonná a na konci roku 2008 došlo dokonce ve většině lokalit k zastavení činností a prací agentury. Bylo to způsobeno administrativní chybou ve financování," vysvětluje ředitel.

Agentura přitom plánuje, že od příštího roku seznam lokalit ještě rozšíří. Ve hře je i Havířov-Šumbark. Tam už sílí sociální napětí. Starousedlíci si totiž stěžují, že majitel domů - firma RPG - tam stěhuje problémové nájemníky.

"My při obsazování těchto bytů samozřejmě nemůžeme kohokoli diskriminovat z hlediska jeho rasy, náboženského přesvědčení či jakkoli jinak," odmítá kritiku mluvčí RPG Petr Handl.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme