Kácení na Ztracené brání před aktivisty policie i domobrana

Už v půl šesté ráno zajistila policie první aktivisty, kteří blokují těžbu dřeva na Ztracené v Národní parku Šumava. O vstup do lesa se ekologové přetahovali i s místní domobranou. V lokalitě i nadále pokračuje těžba a vznikají tam hektarové holiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé ze Šumavy podporující kácení stromů napadených kůrovcem zatarasili cestu u Filipovy Huti předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi.

Lidé ze Šumavy podporující kácení stromů napadených kůrovcem zatarasili cestu u Filipovy Huti předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. | Zdroj: ČTK

Aktivisté se domnívají, že práce domobrany a policie je koordinovaná, že se domluvili, aby byli na ně ráno připraveni. Velitel policejního zásahu to zásadně odmítnul s tím, že postupují pouze v mezích zákona.

„Na Ztracené se zatím těží, hektarová holina na čísle 3 je tak, jak vypadá. Aktivisté do ní nevcházejí, jsou na jiných místech, odkud je policisté vytlačují, a dřevorubci mají klid na práci,“ telefonuje z místa redaktor Českého rozhlasu Ľubomír Smatana.

Ľubomír Smatana, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme