Vývojář Salva vyrábí kytarové efekty a pedály pro světové kapely. S jeho technikou hraje i Metallica
Jeho jméno je ve světě pojmem. Minimálně v tom muzikantském. Vývojář Antonín Salva z Českých Budějovic vyrábí kytarové efekty a pedály pro nejslavnější rockové kapely. Na jeho pedály hraje třeba Kirk Hammett ze skupiny Metallica.
Antonín Salva původně působil jako obchodní zástupce a s pájkou pracoval doma po nocích. Postupně se o jeho umu začali dozvídat muzikanti z celého světa. Třeba Wolf Hoffmann z německé legendy Accept nebo Billy Corgan ze Smashing Pumpkins.
Antonín Salva vyrábí kytarové efekty pro nejslavnější světové kapely. Poslechněte si reportáž z jeho dílny v audiozáznamu.
Salva začal také jako vývojář spolupracovat s americkou firmou KHDK, která vyrábí kytarové krabičky. Od roku 2013 už je naplno na volné noze.
„Na začátku jsme pedály často ladil přímo s muzikantem. V období covidu se ale nedalo cestovat, tak jsme se naučili spoustu věcí odladit na dálku,“ odpovídá Salva na otázku, jakým způsobem s hudebníky komunikuje.
„Jde to buď pomocí ukázek, anebo vyrobím prototyp, který mění základní parametry. Umělec, s nímž pedál vyvíjíme, si to nastaví tak, jak mu vyhovuje, a my potom dokončíme ten design,“ vysvětluje.
Mainstreamový rap by v našem podání vypadal jako vůz zapřáhlý před koněm, říká Suffa z Hilltop Hoods
Číst článek
Předzesilovače
Pod vlastní značkou Salvation Audio vedle kytarových pedálů vyrábí a upravuje také kytarové moduly, což jsou zmenšené předzesilovače.
Místo toho, aby měl za sebou kytarista zapojených třeba deset velkých zesilovačů a beden různých značek, má všechno pohromadě v jednom zapojení. Navíc dosáhne úplně stejného zvuku, jaký mají originály.
V poslední vyvíjel třeba pedály pro slavnou polskou blackmetalovou kapelu Behemoth nebo americkou kapelu Limp Bizkit.
Jeho klientem byl třeba i zesnulý kytarista Radim Hladík. Byl to vůbec první uživatel Salvova pedálu, kde je místo klasického knoflíku skejtové kolečko.
„Kolečko je hlavní ovládací prvek. Je možné tím kolečkem jednoduše otáčet nohou a během hry měnit parametr zesílení toho pedálu,“ objasňuje vývojář.
Antonína Salvu ale oslovují ke spolupráci i české hudební skupiny, jako například Wohnout, Visací zámek, Lucie nebo Kabát.
„Spolupracuji s lidmi, jejichž muziku jsem od dětství poslouchal, takže se mi vlastně splnil sen,“ uzavírá Salva.