Za posledních 24 hodin nejvíce napršelo v Jeseníkách a Krkonoších. Ve Zlatých Horách spadlo za tu dobu 164 milimetrů vody, tedy 164 litrů na metr čtvereční. Na Labské boudě naměřili 152 milimetrů.
V prosinci chtějí pracovníci novou vrtnou techniku otestovat kousek od povrchu. Až poté zamíří do větší hloubky. Průzkum má kromě zlata odhalit zásoby i jiných kovů – například zinku, mědi či olova.
Skiareál dostavěli dělníci v roce 2006, tehdy stál bez daně 105 milionů korun. „Tenkrát bylo hlavním záměrem oživit cestovní ruch ve Zlatých Horách i v zimní sezóně,“ uvedl starosta Milan Rác.
Doly u Zlatých hor na Jesenicku zůstanou zatím uzavřené. Podle nové studie Státního podniku Diamo je totiž těžba zlata není v dnešní době pro stát výhodná. S hlubinným dolováním vzácného kovu začali ve Zlatých Horách už ve 13. století. A tamní podzemí ukrývá stále velké zásoby rudy - podle aktuálních propočtů asi tři tuny, podle některých odhadů by se pod horou Příčná mohlo nalézat až osm tun zlata.
Prezident Miloš Zeman podporuje obnovení těžby zlata ve Zlatých Horách. Prohlásil to dnes na setkání s obyvateli města. Podle něj by se při současných cenách kovu těžba vyplatila a zároveň by nabídla práci až třem stovkám lidí.
Zázemí pro sportovce budou na zimních olympijských hrách v ruském Soči tvořit také obytné kontejnery z České republiky. Od minulého týdne pracuje na jejich výrobě společnost ze Zlatých Hor na Jesenicku.
Zlaté Hory na Jesenicku mají novou čistírnu odpadních vod. Stála bezmála 37 miliónů korun. Přes 60 procent financí získala radnice formou dotace, asi 8 milionů musí zaplatit ze svého. A vzala si proto úvěr. Bývala čistička běžela 30 let a byla velmi poruchová. Navíc nevyhovovala parametrům Evropské unie.
Desítky nadšenců ze střední Evropy dnes čekají v areálu zlatorudných mlýnů u Zlatých Hor na Jesenicku. Zapojí se do tradičního klání o Putovní pánev starosty města. Už po dvacáté.