Za drobné požáry, k nimž se u soudu přiznal, hrozí bývalému dobrovolnému strážci vězení od šesti měsíců do tří let, za zapálení národního parku v létě 2022 je to 15 let za mřížemi.
Balík se zápalným zařízením pravděpodobně do skladu DHL dorazil letecky. Pokud by se balík vznítil už za letu, mohlo by to mít vážné důsledky, poznamenala britská média.
Okresní soud v Karviné z vězení podmínečně propustil Jaromíra Lukeše odsouzeného k 22 letům za rasově motivovaný žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově v roce 2009.
Sedmadvacetiletý Thomas Birley se u soudu přiznal k trestnému činu žhářství s cílem ohrozit životy lidí v hotelu Holiday Inn Express v anglickém městě Rotherham u Sheffieldu.
Kolumbijec je podezřelý ze žhářského útoku v garážích dopravního podniku na Klíčově. Jeho zaměstnanci pro Radiožurnál již dříve popsali, jak požár odhalili kolegové z dílny, kteří si šli ven zakouřit.
Žhářský útok se stal v Praze Klíčově v noci na čtvrtek minulého týdne. Podle Rakušana se zprvu zdálo, že to byl pokus vandala, za den a půl se podle něj ukázalo, že situace je vážnější.
Jeden ze záměrů takovýchto operací je vyvolat nedůvěru v práci bezpečnostních složek, šířit nejistotu a podněcovat obavy u občanů. Najímání podobných zloduchů komplikuje práci tajným službám.
U soudu vypovídal sám Lukeš i jeho probační úředník. Lukeš v půlhodinové řeči uznal, že byl odsouzen spravedlivě, a řekl, že je naštvaný za to, co udělal.
Server iROZHLAS.cz získal rozsudek nad žhářem z Císařského ostrova v Praze. Za usmrcení koní a způsobení velkých škod ho soud poslal na osm let do vězení. Odsouzený se ke všemu přiznal.
Mauzoleum na Rudém náměstí v centru Moskvy se terčem útoků stalo opakovaně. Nejkrvavější byl sebevražedný atentát z 1. září 1973, podniknutý na zahájení školního roku, kdy mauzoleum bylo plné školáků.
Kdo je Jiří L. a proč - podle vlastního tvrzení - zapálil loni v létě České Švýcarsko? Šlo o sériového žháře? Co všechno má podle policie na svědomí? A co mu za to hrozí?
Pachatel, který se k činu přiznal, je bývalý dobrovolný strážce. V tuto chvíli je ve vazbě. „Přírodní proces je na počátku, ale řadě míst dochází k obnově,“ říká ředitel Petr Kříž.
V úterý vyšli Cojocaru i Müller na svobodu z věznice v Mírově na Šumpersku, jedné z nejtěžších káznic v Česku. Za pokus o několikanásobnou rasově motivovanou vraždu si odpykali 13 let ve vězení.
Česko více obchoduje se sousedy Ruska, píšou Hospodářské noviny. Mýto na dálnicích by nově mohla vybírat státní firma. Dva žháři, kteří útočili roce 2009, žádají o propuštění z vězení.
Zdeněk Konopka, který byt úmyslně zapálil, si na konci listopadu vyslechl svůj trest. Server iROZHLAS.cz s pomocí písemného rozsudku podrobně popsal, k čemu onu nešťastnou sobotu v Bohumíně došlo.
Požár panelového domu vypukl loni 8. srpna odpoledne. Motivem žhářského útoku byly podle žalobce spory v rodině. Obviněný nezvládl fakt, že jej opustila manželka.
Pachatel v černém oblečení nejprve po pizzerii v Pražské ulici rozlil z plastového pětilitrového barelu hořlavinu. Následně podnik ve čtvrtek 3. prosince kolem 23.00 zapálil.
Událost se odehrála u Kališova jezera v Bohumíně. Čtyřiapadesátiletý muž tam na členy rodiny, se kterými měl dlouhodobé spory, údajně vytáhl plynovou pistoli.
Vyšetřování ukázalo, že v budově studia v Kjótu chyběly vnitřní rozprašovače vody a hydranty. Podle hasičů to ale nebylo v rozporu se zákony o provozu kanceláří.
Policie zadržela a obvinila šestadvacetiletého žháře, který se doznal ke 31 požárům aut, kontejnerů a zahradních přístřešků v Praze a Káraném. Vzniklá škoda činí téměř jeden milion korun.
Častými požáry se zabývají i kriminalisté, říká mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková: „Věc jsme kvalifikovali jako poškození cizí věci, jedná se o úmyslné jednání neznámého pachatele.“