Se silou 15 megatun trinitrotoluenu byla vodíková nálož Bravo asi tisíckrát silnější než atomová bomba shozená na Hirošimu v srpnu 1945. Přesto ji o pár let později překonali Sověti s bombou Car.
Tato nejsilnější jaderná bomba měla sílu zhruba 50 tisíc kilotun TNT. Pro srovnání: americké atomové bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki měly sílu 13 a 20 kilotun TNT.
Zkouška severokorejské jaderné bomby vyhrocuje napětí v regionu, ale stále je podle českého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) možno řešit situaci diplomaticky.
Spojené státy jsou připraveny dostát svým závazkům bránit Japonsko, a to i za použití jaderných zbraní. Severokorejský test odsoudily i další země včetně Jižní Koreje, Ruska nebo Číny.
Rada bezpečnosti OSN zvažuje nová opatření vůči Severní Koreji kvůli jadernému testu. Pchjongjang za zkoušku atomové zbraně jednohlasně odsoudila a varovala před ohrožením mezinárodní bezpečnosti. Rusko navrhuje svolat mezinárodní rozhovory o severokorejském jaderném programu. Spojené státy se mezitím přidaly k hlasům vědců, kteří pochybují, že KLDR skutečně úspěšně otestovala vodíkovou bombu.
Rada bezpečnosti OSN jednomyslně odsoudila zkoušku vodíkové bomby, kterou ohlásila KLDR. Proti Severní Koreji se zavázala připravit sankční kroky. Podle Bílého domu ale první analýzy neodpovídají tvrzení Pchjongjangu, že úspěšně otestoval vodíkovou bombu. Seismologové nicméně zaznamenali otřes nedaleko místa, kde severokorejský režim prováděl jaderný test naposledy.
Severní Korea tvrdí, že úspěšně otestovala svou první vodíkovou pumu. Zahraniční zpravodajské služby to ale nepotvrdily. Seismologové zaznamenali pouze otřesy. Pokud by to ale byla pravda, podle odborníků by vodíková puma útočný potenciál severokorejského režimu podstatně zvýšila.
Spojené státy prověřují tvrzení Severní Koreje tom, že provedla úspěšnou zkoušku své první vodíkové bomby. Bílý dům zatím informace nepotvrdil, odsoudil ale jakékoli porušení rezolucí OSN.