Objev Labocania je podle některých odborníků důkazem existence jižní populace tyranosaurů, která se vzhledově odlišovala od druhů ze severu, jako byli třeba Albertosaurus nebo Tyranosaurus rex.
Dřívější rekonstrukce vyhynulého zvířete byly podle vědců chybné, protože vycházely z předpokladu, že jeho tělesná stavba připomínala větší verzi žraloka bílého, největší žijící dravé ryby planety.
Kostra Tyrannosaura rexe nazvaná Trinity dlouhá skoro 12 metrů se prodala 18. dubna. Odborníci měli k aukci výhrady kvůli obavám, že skončí v soukromých rukou a bude nepřístupná pro vědce i veřejnost.
V úterý prodaná kostra nese název Trinity, protože je seskládaná z kostí tří různých zvířat, která byla v letech 2008 až 2013 objeveny v amerických státech Montana a Wyoming.
Lebku označuje aukční dům za jednu z nejcelistvějších dosud nalezených sad lebečních kostí. Přibližně 76 milionů let stará lebka přezdívaná „Maximus“ měří zhruba dva metry a váží kolem 90 kilogramů.
Američtí paleontologové mění názor na zvyklosti tyranosaurů kvůli poznatkům sesbíraným při výzkumu hromadného pohřebiště tyranosaurů, které odhalili před sedmi lety na jihu amerického státu Utah.
Utržená suma čtyřnásobně překonala dosavadní rekord, pokud jde o vydražení dinosaura. Od prvního nálezu v roce 1902 byla objevena jen asi padesátka těchto dravých ještěrů.
Pozůstatky českého dinosaura, který dostal jméno Burianosaurus augustai, byly nalezeny už v roce 2003 nedaleko Kutné Hory. Čeští odborníci nyní pravěké zvíře pojmenovali po malíři Zdeňku Burianovi.