České země se na narození dědice trůnu naposledy chystaly v době Rakouska-Uherska, a i tehdy taková událost budila velký rozruch. Týkala se všech obyvatel monarchie a oslavy byly vymyšleny tak, aby lid potěšily.
Velká Británie každou hodinou očekává narození prvního potomka vévodkyně Kate a prince Williama. Ať už půjde o chlapce nebo děvčátko, v linii nástupnictví bude dítěti podle nového zákona patřit 3. místo. Některé země britského společenství ale zákon pořád neschválily, a to by mohlo znamenat zásadní problém.
Nejdéle ze všech politických vězňů pobýval za mřížemi Libyjec Ahmed Zubeir al-Senússí. V celách Kaddáfího režimu strávil člen královské rodiny plných 31 let. A kdyby se Libye opět stala královstvím, nastoupil by na trůn. Králem být ale nechce, naopak – chce prosadit federaci. Zvláštního zpravodaje ČRo Martina Dorazína pozval k sobě na návštěvu.
Britové zřejmě po zhruba 300 letech změní tradici v následnictví na trůn. Doposud má přednostní nástupnický nárok na trůn muž, i když není prvorozený. To by teď mohlo být minulostí. O změnu usiluje britský premiér David Cameron, který už svůj návrh rozeslal zemím Commonwealthu.
Do Česka přiletěl následník britského trůnu princ Charles. Prince i jeho manželku Camillu přijal na Pražském hradě prezident Václav Klaus. Královský pár během třídenní návštěvy čeká bohatý program. Nejde v něm o politiku, ale hlavně o kulturu a ekologii.