„Lidé, kteří ho znají osobně, tak neustále opakují do novin, že je charismatický,“ říká o novém britském premiérovi Keirovi Starmerovi politoložka z Oxfordské univerzity.
Na oznámení bylo nejpřekvapivější načasování, protože nebylo jasné, proč vůdce konzervativců uspíšil datum voleb, když jeho strana za labouristy v průzkumech nadále zaostává o dobrých dvacet procent.
Prosadit opatření se Johnsonovi podařilo i přes to, že proti plánu hlasovaly desítky členů z jeho vlastní Konzervativní strany. Většina restrikcí byla schválena jen díky podpoře opozičních labouristů.
Premiér mandát obhajoval ve volebním okrsku na předměstí Londýna, kde ho na souboj vyzval 25letý labourista Ali Milani. Ve čtvrti Uxbridge natáčel zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Marek.
Ruddová kritizovala premiérovu neschopnost dosáhnout dohody s Evropskou unií o brexitu. Neexistuje podle ní důkaz, že by Johnson skutečně o dohodu s unií stál, přestože to tvrdí.
Odstranění administrativních zábran na hranici mezi Severním Irskem a Irskem umožnilo nerušený rozvoj obchodu a bylo také stěžejní částí mírové dohody z roku 1998.
Až do neděle 27. srpna 2017 byli britští labouristé ve svém postoji k brexitu velmi nečitelní. Teď se špičky strany po nejspíš tvrdých jednáních rozhodly zaujmout postoj, který je jasně odlišuje.