Pokuta patnáct tisíc korun lékařské komoře, za inzerát kde uvedla, že hledá asistentku, tedy ženu. Podle Nejvyššího správního soudu lékařská komora
přehlížela nerovné zacházení z hlediska pohlaví.
To byl i důvod, proč Státní úřad inspekce práce rozhodl, že resort vedený Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) porušil zákon. Ten zakazuje pití alkoholu na pracovišti.
Vánoční večírek se v sídle resortu konal loni v prosinci, shodou okolností v den střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde útočník zavraždil 14 lidí, a poté obránil zbraň proti sobě.
Inspekce s cizineckou policií kontrolovaly 14 velkých průmyslových podniků a 58 agentur práce a firem, které poskytují smluvní služby. Do akce se zapojilo 253 inspektorů a 129 policistů.
Stát nesleduje počty bezpříznakových pacientů s koronavirem, píše Deník N. A Mf Dnes pak varuje před podvodníky nabízející na internetu falešné poukazy na nákupy. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Loni bylo za celý rok uloženo zaměstnavatelům za nelegální zaměstnávání 440 pokut za zhruba 85,7 milionu korun. Letos už je pokut jen za dobu do konce července přes 270 za celkem 76,6 milionu.
Hledáme ženu důchodkyni nebo zedníka, ale prosíme ne cizí národnosti ani Romy. Právě takovými diskriminačními inzeráty někteří zaměstnavatelé stále lákají uchazeče o práci.
Od začátku letošního roku kontroloři v Česku odhalili přes tisíc nelegálních pracovníků. Víc než polovina z lidí pracujících takzvaně na černo byli cizinci - nejvíc Ukrajinci.
Šest a půl tisíce přestupků zjistili letos inspektoři práce u zaměstnavatelů. Je to podobný počet jako ve stejném období roku 2016. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce.
Za práci načerno udělil loni Státní úřad inspekce práce pokuty za více než 50 milionů korun. V rozsáhlých kontrolách jeho inspektoři pokračují i letos, a to ve spolupráci s cizineckou policií. Naposledy zamířili do Trutnova.