Okresní soud v Tachově všechny členy rodiny Gerharda Schmidta loni soudně rehabilitoval. V úterý pak ministerstvo spravedlnosti přiznalo Astrid Schmidtové odškodnění.
Už v sobotu 9. listopadu to bude 30 let od pádu Berlínské zdi, symbolu rozdělení nejen Německa na Západ a Východ. Jsou Němci ale dnes už jedna země, nebo ne?
V archivech německé ambasády v Praze se objevily dosud nezveřejněné fotografie, které zachycují dramatické okamžiky z léta roku 1989. Na německém velvyslanectví, v zahradě i v samotném Lobkovickém paláci se tehdy skrývaly tisíce východoněmeckých uprchlíků.
Denacifikace, poválečná obnova zničené země a s ní spojený hospodářský zázrak nebo řádění teroristů z Frakce Rudé armády. To jsou jen některé důležité etapy šedesátileté historie Spolkové republiky Německo.
V nestabilní povolení situaci v Německu se rodí první ultimata, která mají ovlivnit politická grémia. Volební koalice jsou stále totiž neprůhledné a komplikují vzájemné rozpory politických stran, které na nich postavily předvolební kampaň.
Němečtí voliči mají poslední hodiny, aby se rozhodli, koho budou volit do Bundestagu. V neděli si obyvatelé SRN zvolí v pořadí už 16. Spolkový sněm. Zatímco už teď je jisté, že do něj neproniknou extremisté, počet nerozhodnutých voličů je letos v Německu rekordní.