„Abychom toho dosáhli, vylepší má vláda díky podpoře zaměstnanosti, podnikání a ekonomického růstu příležitosti ve všech částech Spojeného království,“ uvedla královna.
Mediálního magnáta a syna pracovníka sovětské tajné služby KGB Jevgenina Lebeděva navrhl Boris Johnson. Britský premiér je proto nyní kritizován za klientelismus.
Stížnost na Bercowa podal lord Robert Lisvane, který byl mezi lety 2011 až 2014 nejvyšším nevoleným funkcionářem Dolní sněmovny. Přesný obsah jeho stížnosti není známý.
Horní komora parlamentu se původně pokoušela k zákonu připojit dodatky. Ve středu ale Dolní sněmovna všechny odmítla a Sněmovna lordů následně svou snahu o změnu brexitového zákona vzdala.
Už v pondělí Sněmovna lordů schválila tři ze čtyř dodatků. Jeden z nich požaduje zjednodušení získání trvalého pobytu ve Spojeném království pro občany členských zemí EU, kteří splňují podmínky.
Pokud její členové návrh zákona rovněž schválí a následně jej podepíše i královna, opustí Británie po měsících odkladů Evropskou unii s dohodou už na konci ledna, tedy za 22 dní.
Alžběta II. přišla na půdu parlamentu v doprovodu prince Charlese. Zahájila nové zasedací období parlamentu. Mezi vládními prioritami je i zdravotnictví.
Schválení návrhu Sněmovnou lordů se očekávalo, Dolní sněmovnou prošel už v úterý. Souhlas královny se považuje už jen za formalitu. Podle návrh budou předčasné volby ve čtvrtek 12. prosince.
Vláda premiérky Theresy Mayové je podle britských médií přesvědčena, že straní prounijním poslancům, a premiérka proto může odmítnout schválit jeho postup do horní komory.