Vojtěch Zdráhal, který minulý rok v lednu umístil před dům hejtmana Vondráka šibenici, půjde do vězení. Rozhodl o tom Okresní soud v Opavě, který obžalovaného poslal za mříže na půl roku.
„Obviněný muž se pod tíhou důkazů policistům přiznal,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušová. Třicetiletého muže obvinili z nebezpečného vyhrožování.
„Obviněný muž se pod tíhou důkazů policistům přiznal,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušová. Třicetiletého muže obvinili z nebezpečného vyhrožování.
Dřevěnou šibenici přivezl koncem ledna před sněmovnu Josef Rozsypal na protest proti pandemickému zákonu. Doprovázel ji nápis: „Všichni vlastizrádci a jejich posluhovači skončí na šibenici.“
Makety šibenic na demonstraci proti novele pandemického zákona nejsou pohrůžkou konkrétní osobě nebo osobám, a tudíž nejsou nezákonné, vyjádřil se budoucí policejní prezident Martin Vondrášek.
Podle Rakušana má jít zejména o zlepšení boje proti dezinformacím, které společnost rozdělují. Nový policejní prezident má také do své koncepce zařadit boj s trestnou činností z nenávisti.
Protestující si s sebou přinesli vlajky, píšťalky a transparenty s nápisy jako „Stop totalitě“. Podle policejních odhadů bylo na místě asi 800 demonstrujících.
Dvaačtyřicetiletý muž ze Saska, který zmenšené šibenice pro Merkelovou a Gabriela nabízel na internetu, nemůže ve své činnosti pokračovat, rozhodl v pátek zemský soud v Hamburku.
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA. Brněnská šibenice patřila po nástupu komunismu k nejobávanějším místům v Československu. Oběti v krajské věznici na Cejlu umíraly čtvrt hodiny a smrt byla velmi trýznivá a pomalá. Až loni se podařilo určit místo, kde se popraviště přesně nacházelo. Zpravodajský web Českého rozhlasu připravil virtuální prohlídku, ve které se můžete vydat po stopách obětí komunistického režimu.
Týden poté, co ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) prohlásil, že se bude bránit proti rozhodnutí úředníků z Prahy 1, že šibenice na demonstracích nejsou přestupek, podal k Městskému soudu v Praze žalobu proti nečinnosti, píše dnešní Právo. Ministrovi vadí, že Úřad městské části Praha 1 celou věc odložil. Chovancovu žalobu přivítal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chce podat žalobu proti rozhodnutí magistrátu a Prahy 1 ohledně nošení šibenic na demonstrace. Uvedl to dnes na webu ministerstva vnitra. Magistrát jeho podnět dříve neshledal důvodným a nošení šibenic označil za legální vyjádření svobody projevu.
Muž, který na demonstraci proti migraci loni v červenci přinesl makety šibenice, přestupek nespáchal. Podle deníku Právo o tom už loni na podzim rozhodl Úřad městské části Praha 1. Podle úřadu nešlo o úmyslné narušení občanského soužití, ale o nedbalostní jednání.
Německá policie začala pátrat po demonstrantech, kteří na včerejším protestu hnutí Pegida v Drážďanech přinesli šibenici se jménem německé kancléřky. Podle drážďanské prokuratury se zatím neznámý pachatel dopustil podněcování k trestnému činu.