Otec Jiřího Berana, který ukončil kariéru po olympijských hrách v Paříži, se nadále věnuje tréninku dalších talentů sportovního šermu. Povídá si se synem o spotu i doma?
Když se ohlédneme za největšími sportovními příběhy roku, nelze opomenout české šermíře. Kordisté ve složení Jiří Beran, Jakub Jurka, Michal Čupr a Martin Rubeš vybojovali na olympijských hrách bronz.
Členem olomouckého šermířského klubu je také Jakub Jurka, držitel bronzové medaile z letošních letních olympijských her v Paříži. Šerm Dukla Olomouc aktuálně nabírá nové členy.
Vedoucí šermířského spolku na Vysočině chlapcům masíroval chodidla, cucal prsty, svazoval je a uspokojoval se u toho. Muž tvrdí, že masáže měly léčebné důvody.
Překvapením pro něj byla i odezva francouzského publika, které ocenilo hlavně týmovost českých kordistů. „Spousta z nich nám pak říkala, že se jim líbilo, jak dohromady fungujeme a jak se radujeme.“
Kordisté Jakub Jurka, Martin Rubeš, Jiří Beran a Michal Čupr vybojovali bronz na olympijských hrách v soutěži týmů. V duelu o třetí místo porazili Francouze 43:41. Hlavní podíl na tom má Jurka.
„Nejsem jediná sportovkyně, která soutěžila těhotná. Je jich spousta, protože nejsou žádné zdravotní překážky, které by je zastavily,“ prohlásila egyptská šavlistka Náda Háfizová.
Souboj bronzových medailistů z posledních dvou mistrovství Evropy měl nečekaně jednoznačný průběh. Sedmý nasazený Choupenitch od stavu 1:1 inkasoval osm zásahů za sebou.
Český šermíř Jiří Beran má za sebou poslední individuální soutěž v kariéře. Dvojnásobný český olympionik a držitel několika ocenění fair play skončil na hrách v Paříži ve druhém kole.
V Grand Palais se 28. července představí Jiří Beran s Jakubem Jurkou v soutěži jednotlivců, 2. srpna pak nastoupí s Martinem Rubešem a Michalem Čuprem v soutěži družstev.
Nominaci na olympijské hry v Paříži si vybojovalo 113 českých sportovců. K pondělní uzávěrce přihlášek tým oficiálně doplnili atleti Petr Meindlschmid a Tomáš Habarta.
Jaký je hlavní rozdíl mezi kordisty a fleretisty? A jaký je to pocit kvalifikovat se ve 42 letech na olympiádu do Paříže? O tom všem vyprávěl šermíř Jiří Beran v pořadu Na síti.
Vítězná vlna Martina Rubeše se zdála nezastavitelná, když v letošní sezoně triumfoval čtyřikrát po sobě na seniorských turnajích a s bezchybnou úspěšností ovládl Český pohár.
Jak složitá byla jeho poslední kvalifikace na olympijské hry a proč se nyní připravuje bez trenéra? O tom všem vyprávěl ve studiu Radiožurnálu Sport v pořadu Páteční finiš.
Mezi jednotlivci posunula reprezentačního veterána do Paříže finálová prohra Belgičana Neissera Loyoly, v týmové soutěži Česku zajistila vstupenku do Paříže čtvrtfinálová otočka proti Maďarům.
„Kluci si dnes (v neděli) na posledním kvalifikačním turnaji v Gruzii zajistili svoje místo na olympijských hrách v Paříži. Píše se historie a my jsme u toho,“ uvedl Český šermířský svaz.
Bronzový olympionik fleretista Alexander Choupenitch během sezony zvládne i 50 leteckých přesunů a automobilem najezdí přes 25 tisíc kilometrů. Proč tolik cestuje a co by chtěl jednou předávat mladým?
„Vzhledem k mimořádné situaci vám Mezinárodní olympijský výbor udělí dodatečné místo na olympijských hrách v Paříži 2024, pokud se nezvládnete ve zbývajícím čase kvalifikovat,“ napsal šermířce Bach.
„Třikrát jsem byl v nejlepší osmičce, vyhrál jsem mezinárodní turnaj, na Grand Prix jsem byl třetí. Na závěr sezony se těším,“ říká fleretista před Evropskými hrami i mistrovstvím Evropy.
Rozhodnutí Mezinárodní šermířské se podle AFP týká soutěží jednotlivců i týmů, záviset bude ještě „na možných budoucích doporučeních či rozhodnutích Mezinárodního olympijského výboru“.