V zemědělství jsou totiž obvykle potřeba samice, výjimkou je býk, protože z něj se dělají steaky. Základ pokusu bylo proto najít gen, jehož produkt je nezbytný pro každé buněčné dělení.
Změny klimatu ohrožují mořské želvy. Kvůli vysokým teplotám a suchu se totiž líhnou převážně samičky. Nízký počet samců by mohl znamenat vážné riziko pro zachování populace.
Volně žijící sloni afričtí během 24 hodin spí pouhé dvě hodiny, většinou v noci. S odkazem na studii jihoafrických univerzitních vědců o tom informoval zpravodajský web BBC. Pokud je tomu opravdu tak, znamenalo by to, že sloni spí nejméně ze všech savců.
Starší hrošici, která v ostravské zahradě žila 39 let, se ošetřovatelé rozhodli utratit kvůli nové mladší hroší samici. S tou se totiž skoro 40letá samice nesžila a jiné zoologické zahrady o ni neměly zájem. Oddělená od ostatních podle ošetřovatelů nemohla být dlouho.
Samice vzácného severního bílého nosorožce Nola ze zoologické zahrady v americkém San Diegu podstupuje léčbu. Trápí ji hnisavý zánět. Nola, která je jedním z pěti posledních zástupců svého druhu na světě, patří české zoo ve Dvoře Králově. Ta ji zapůjčila do Spojených států.
Ústecká zoo dnes bude tak trochu slavit. Jednak se tuleni přestěhují do přestavěného bazénu - ten je větší, hlubší a pohodlnější. A také přijede nový přírůstek.