Ministerstvo v tiskové zprávě sdělilo, že připraví v nejbližších dnech novelu zákona, která zruší povinnost poskytovatelů audiovizuálních služeb na vyžádání písemně oznámit svou činnost vysílací radě.
Tvůrci internetových videí, kteří je publikují za účelem zisku, se nyní musí nově registrovat u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Nařizuje to evropská audiovizuální směrnice.
Rada ČT probírala důvody zrušení pořadu 168 hodin. Přestože generální ředitel Jan Souček říkal, že by svou účastí na zasedání legitimizoval porušení zákona, nakonec své rozhodnutí radním vysvětloval.
Podle Součkova sdělení Radě docházelo ze strany redakce pořadu 168 hodin v uplynulých několika letech při zpracování reportáží k opakovanému porušování závazných pravidel.
Návrh podpořili poslanci koaliční většiny, opoziční zákonodárci byli proti. Köppl byl mimo jiné spojován s volebním týmem prezidentského kandidáta, předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše.
Obvodní soud pro Prahu 1 vyhověl žalobě už v roce 2015, odvolací senát však toto rozhodnutí zrušil a vrátil spor k novému projednání. Pondělní rozsudek je nepravomocný.
Televize se proti pokutě může bránit, pokud s ní nebude souhlasit. „Může to napadnout žalobou a bude rozhodovat soud,“ doplnil předseda RRTV Ivan Krejčí.
Petr Štěpánek je nezpůsobilý, není nestranný, jeho nominace sleduje jediný cíl - rozložit mediální radu a napomoci zničení nezávislosti České televize, uvedli na demonstraci pořadatelé protestu.
Česká televize porušila podle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání zákon odvysíláním ruského seriálu Zapomenutí vůdci zlehčujícího stalinistické čistky. Rada vyzvala ČT k nápravě.