Věřitelé Vladimíra Huňka - známého z kauzy zatčení dnes již zesnulého europoslance Miloslava Ransdorfa v curyšské bance - po něm chtějí přes pět miliard korun. Vyplývá to z insolvenčního řízení, které je vedeno u soudu v Brně. Třicet milionů eur údajně dluží na základě smlouvy o odškodnění Slovákovi Peteru Guzmickému, který byl předloni spolu s Ransdorfem v Curychu ve vazbě. Stejnou částku podle zveřejněných dokumentů slíbil za vazbu i dalšímu tehdy zadrženému Slovákovi.
Vlasta Ransdorfová, vdova po zesnulém europoslanci Miloslavu Ransdorfovi, nebude žádat ve švýcarské kauze o odškodnění. Švýcarská strana už ve čtvrtek zrušila trestní řízení v případu europoslance a tří Slováků. Celá skupina je tak nevinná. Podle Suché švýcarská prokuratura Vlastu Ransdorfovou dosud ani nekontaktovala.
Švýcarská prokuratura stáhla obvinění proti třem Slovákům v kauze, ve které figuroval i český europoslanec Miloslav Ransdorf. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí prokuratury.
Česká republika bude mít tento týden v Evropské unii o hlas míň. Zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku se totiž nemůže zúčastnit náhradník za zesnulého europoslance Miloslava Ransdorfa z KSČM. Je to kvůli Státní volební komisi, která se sejde až ve čtvrtek. Mluvčí ministerstva vnitra zaslala Českému rozhlasu vyjádření, podle kterého bude muset KSČM ještě doplnit některé údaje.
V Praze se dnes lidé naposledy rozloučí s poslancem Evropského parlamentu Miloslavem Ransdorfem z KSČM. Náhle zemřel minulý týden ve věku dvaašedesáti let. Předtím ho hospitalizovali v pražském IKEMu, podle některých médií ho tam záchranáři přivezli už v bezvědomí. Policie potvrdila, že okolnosti jeho smrti vyšetřuje.
Policisté prošetřují, za jakých okolností zemřel europoslanec Miloslav Ransdorf z KSČM. Politika hospitalizovali v pražském IKEMu minulý pátek. Ten samý den zemřel. Bylo mu 62 let. Příčina smrti zatím není známá.
Zemřel komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf. Bylo mu 62 let. Českému rozhlasu to potvrdila místopředsedkyně KSČM Miloslava Vostrá. Záchranáři dnes politika převezli do pražského IKEMu. Europoslanec byl diabetik a IKEM se specializuje právě na diabetologii nebo srdeční a cévní komplikace.
Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) přijal poslance Evropského parlamentu Miloslava Ransdorfa. ČTK to dnes řekla mluvčí IKEMu Veronika Velcová. Bližší informace o zdravotním stavu poslance ale nechtěla s ohledem na pacienta uvést.
Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se dnes kvůli takzvané švýcarské kauze obhajoval na mimořádné tiskové konferenci. Trvá na své nevině, zveřejnil proto dokumenty, které to mají doložit. Ransdorf a tři Slováci byli na začátku prosince zadrženi v curyšské bance. Podle policistů se pokusili o podvod. Švýcarské státní zastupitelství proti mužům vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům.
Europoslanec Miloslav Ransdorf z KSČM chce prokázat svoji nevinu v kauze údajného pokusu o podvod ve švýcarské bance. Na dopoledním brífinku zveřejní nové dokumenty, které ho podle něj zbaví podezření z nezákonného jednání.
Europoslanec Miloslav Ransdorf dál zůstává členem KSČM. Návrh na pozastavení jeho členství kvůli vyšetřování ve Švýcarsku ústřední výbor strany nepřijal.
Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) potvrdil České televizi, že ve švýcarské bance jednal jménem Vladimíra Huňka, který byl již dříve odsouzen za to, že sliboval lidem peníze, když mu pomůžou získat dědictví po příbuzné ve Švýcarsku. Ransdorf stále věří, že dokumenty, které v bance předkládal, jsou pravé. Neměl prý slíbenou žádnou provizi.
Europoslanec Miloslav Ransdorf z KSČM pozastaví členství v krajně levicové frakci v Evropském parlamentu. Informovala o tom Česká televize. Europoslance spolu se třemi Slováky zadržela před týdnem švýcarská policie v curyšské bance a vyslýchala je kvůli podezření z finančního podvodu.
Europoslanec Miloslav Ransdorf dnes vysvětloval vedení KSČM, co se vlastně stalo minulý týden v jedné z curyšských bank. A přinesl údajně dokumenty, které vyvracejí, že se dopustil trestného činu. Novinářům to řekl po ranní schůzce předseda komunistů Vojtěch Filip.
Český europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf tvrdí, že nechtěl ve švýcarské bance vybírat peníze, ale chtěl pouze informace k dědictví po občance Švýcarské konfederace, která zemřela v roce 2005. Dědicem má být český občan. Ransdorf to uvedl to v rozhovoru pro Parlamentní listy. Míní, že kauza mohla být připravená provokace a může souviset s jeho odporem k politice špiček Evropské unie ve věci imigrace, Sýrie a Ukrajiny.
Český europoslanec Miloslav Ransdofr z KSČM má zítra ráno vysvětlit vedení strany okolnosti svého zatčení ve Švýcarsku. V pátek ho zadržela policie při pokusu o údajný podvod v jedné švýcarské bance. Spolu s dalšími třemi Slováky se měl podle slovenských médií pokusit převést 350 milionů eur. Podle slovenského serveru Aktuality.sk s odkazem na mluvčí curyšského státního zastupitelství Corinne Bouvardovou švýcarské úřady už všechny čtyři podezřelé obvinily.
Peníze na účtu ve švýcarské bance, kvůli kterému byl minulý týden v Curychu zadržen spolu se třemi Slováky i český europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM), prý mohly patřit dědici nejmenovaného nacistického pohlavára. Tvrdí to starosta slovenské obce Ivanka pri Nitre Luboš Gál, který prý dokumenty o účtu viděl už před lety, nepokládal je ale za věrohodné.
KSČM vyzve svého europoslance Miloslava Ransdorfa, aby jí osobně předložil všechny dostupné doklady, které se týkají jeho zadržení ve Švýcarsku, a odpověděl na případné dotazy vedení. KSČM to napsala na svých webových stránkách. Zároveň „s politováním“ konstatovala, že europoslanec s vedením strany „přes veškerou snahu“ nekomunikuje.
Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf tvrdí, že v Curychu chtěl v doprovodu tří Slováků navázat komunikaci mezi tamní bankou a jejím klientem, od něhož měl plnou moc. S tímto vlastníkem "významného konta" s iniciálami V. H. prý banka deset let nekomunikuje. Zástupci banky s nimi podle Ransdorfa ale vůbec nejednali a zavolali policii kvůli tomu, že údajně předložili falešné dokumenty. Falšování poslanec odmítl s tím, že kopie dokladů dostal až těsně před návštěvou banky.
Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se během dopoledne vrátil do České republiky ze Švýcarska, kde ho tamní policie zadržela a vyslýchala kvůli údajnému finančnímu podvodu. Během cesty z Curychu domů přespal v zahraničí a nyní spolu s právníkem chystá tiskové prohlášení, řekla dnes ČTK vedoucí jeho poslanecké kanceláře Helena Suchá.
Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se do dnešního rána neozval vedení KSČM, aby vysvětlil své zadržení ve švýcarské bance kvůli údajnému finančnímu podvodu. Dosud nezveřejnil ani své vyjádření na facebooku.
Europoslanec Miloslav Ransdorf z KSČM, kterého v pátek zadržela švýcarská policie, je na cestě do České republiky. Českému rozhlasu to řekla Ransdorfova asistentka Helena Suchá. Policie Ransdorfa zadržela, když se údajně s dalšími třemi lidmi pokoušel v Curychu podvodem vybrat z banky 350 milionů eur.
Českého europoslance Miloslava Ransdorfa z KSČM zadržela švýcarská policie. Informoval o tom týdeník Respekt a Českému rozhlasu to potvrdila švýcarská policie. Ta Ransdorfa vyslechla a večer propustila. On a tři muži ze Slovenska se prý pokoušeli podvodem získat v bance v Curychu větší obnos peněz. Podle slovenského Denníku N šlo o 350 milionů eur, v přepočtu téměř 9,5 miliardy korun.
Komunistický europoslanec Miroslav Ransdorf čelí dalším problémům. K mnohamilionovým dluhům přibyla tři trestní oznámení, která na něj podalo Muzeum dělnického hnutí. To přitom Ransdorf sám v roce 1990 zakládal. Podle právníka a člena správní rady muzea Josefa Kolínského se Ransdorf snažil instituci vytunelovat. Kolínský o případu informoval deník Právo.