Se silou 15 megatun trinitrotoluenu byla vodíková nálož Bravo asi tisíckrát silnější než atomová bomba shozená na Hirošimu v srpnu 1945. Přesto ji o pár let později překonali Sověti s bombou Car.
Pokud je člověk ztracenému cesiu vystaven ze vzdálenosti 1 metru, jeho tělo pohltí za hodinu asi tolik radiace, kolik dostane z přírodních zdrojů za rok. Úřady varují před možnou nemocí z ozáření.
Hasiči a chemici našli v nelegálním skladišti v Nedvědici na Tišnovsku je až 10 tun nebezpečných chemikálií. Další stovky kilogramů chemikálií našli v obydlené části rodinného domu. Na místě byl také silnější radioaktivní zářič a výbušné směsi.
Přesně před 100 lety rakouský fyzik Victor Franz Hess odstartoval s balonem z Ústí nad Labem, aby zjistil, odkud se bere radioaktivní záření, které je všude kolem nás. Hessův let si dnes vědci připomínají i v Praze-Libuši, kde na oslavu výročí vypustili meteorologický balon. V Ústí nad Labem začíná výstava, která kromě Hessovy osobnosti představí i řadu podivuhodných vynálezů.
Strach z radioaktivního záření se nyní šíří nejen v samotném Japonsku, ale po celém světě. Podle předsedy Společnosti pro radiobiologii a krizové plánování Jana Evangelisty Purkyně Leoše Navrátila by ale neměl nastat okamžik, kdy by radioaktivní částice, které unikly z japonské jaderné elektrárny, doputovaly atmosférou i do Česka.