Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných kvůli vyššímu počtu zasahujících hasičů. Nikdo není zraněný. Podle mluvčího středočeských hasičů Jana Sýkory hořelo na třech místech.
Zkrachovalá huť má nového majitele. Společnost Opimo Trade doplatila za Poldi, kterou v lednu vydražila, částku 50 milionů korun, a stala se tak jejím vlastníkem za celkových 140 milionů korun.
Neznámá firma s virtuální kanceláří v Praze včas nezaplatila přes 250 milionů korun za dražbu hutě Poldi, na řadě je tak exekutorská dražba s tvrdšími podmínkami proti maření prodeje.
V Kladně v areálu bývalých hutí Poldi hořela skládka pneumatik. V blízkosti ohně bylo asi 22 vagonů uhlí, které se hasičům podařilo uchránit před ohněm a odvézt do bezpečí.
Huť Poldi byla na druhý pokus vydražena za 251 milionů korun. Vyvolávací cena byla 160 milionů korun. Kdo je vydražitelem, nechtěl jeho zástupce novinářům říci.
Vydražitel ve stanoveném termínu nezaplatil za zkrachovalou kladenskou huť Poldi. Dubnová dražba firem Poldi a Poldi Trade je tudíž zmařená, řekl v úterý insolvenční správce Adam Sigmund.
Zkrachovalá kladenská huť Poldi dnes byla vydražena za 261 milionů korun. Podnik, který je jen částí někdejšího rozsáhlého koncernu, je od loňského prosince v konkurzu, zaměstnanci dostali výpovědi.
Exšéf kladenských hutí Poldi Vladimír Stehlík byl uznán vinným ze způsobení škody nejméně 592 000 korun, která vznikla, když neoprávněně nakládal s majetkem firmy. Rozhodl o tom pražský vrchní soud.
Krajský soud v Praze uznal bývalého šéfa kladenských hutí Poldi Vladimíra Stehlíka vinným ze způsobení škody nejméně 592 000 korun, které ocelárnám vznikly, když neoprávněně nakládal s majetkem firmy.
Věřitelé ve čtvrtek u pražského krajského soudu odhlasovali pokračování reorganizace kladenské huti Poldi. Společnosti hrozil konkurz kvůli dluhům. Soud ještě bude zkoumat, zda dlužník doloží, že zaplatí část dluhů a uzavřel dohody, které předpokládá v reorganizačním plánu. "Jakmile soud získá tyto informace, tak můžeme neprodleně přistoupit ke schválení reorganizace," uvedla soudkyně Jitka Sobková. Insolvenční správce i dlužník mají zprávu podat do dvou týdnů.
Bývalý šéf kladenských hutí Poldi Vladimír Stehlík v úterý před soudem odmítl obžalobu, podle které neodváděl peníze na zdravotní pojištění zaměstnanců nebo daň ze mzdy. Další bod obžaloby ho viní z poskytování bezúročných půjček, kvůli nimž ocelárnám vznikly mnohamilionové škody. Stehlík před soudem stanul po 20 letech od svého obvinění. Uložení trestu mu nehrozí, protože na kauzu dopadla amnestie.
Poslední z pěti komínů, který stál u dnes již zbouraných hal v areálu kladenské Poldovky, v sobotu dopoledne odstřelila demoliční četa. Protože se jednalo o šedesát metrů vysoký cihlový komín s ocelovým pláštěm, museli dělníci použít pět kilo nejsilnějšího semtexu.
Kladenská huť Poldi po odstávce spustila v části závodu zkušební provoz. Huť stála zhruba tři čtvrtě roku kvůli nedostatku zakázek. Testovací provoz by měl ověřit, jak moc několikaměsíční přerušení výroby zasáhlo výrobní stroje. Pokud zkoušky dopadnou dobře, mohlo by v závodě na podzim pracovat zhruba 300 lidí.
Kladenskou ocelárnu Poldi opustily ze dne na den desítky zaměstnanců. Firma jim už dva roky vyplácí mzdy se zpožděním, a lidem proto došla trpělivost. Výroba v tuto chvíli stojí, několik věřitelů také podalo návrh na insolvenci. Co bude s někdejší chloubou československého průmyslu dál, si nikdo netroufá odhadnout.
90leté výročí oslavilo hokejové Kladno. Nejprve uvedením členů do nově vzniklé Síně slávy, pak výhrou současných Rytířů v retro dresech nad Jihlavou a na závěr zápasem, který bavil plné tribuny. Do exhibice nastoupily bývalé hvězdy kladenského hokeje - a jak jinak než s paní Poldi na prsou.
Až polovina pracovníků kladenské Poldovky zůstala dnes doma. Zadluženému ocelářskému podniku totiž odpojili silový proud, takže firma musela zastavit výrobu. Společnost, která zaměstnává 450 lidí, se s finančními problémy potýká už řadu měsíců.
Kladenský ocelářský podnik Poldi musel včera zastavit část výroby, a to konkrétně provoz ocelárny. Chyběli totiž zaměstnanci. 70 procent pracovníků z tamního úseku je totiž doma - na dovolené nebo na nemocenské. Lidé nechodí do práce, protože jim firma zase neposlala výplaty. Podle odborářů někteří zaměstnanci už ani nemají peníze na to, aby se dostali do práce.
Kladno začalo s čištěním areálu bývalé Poldovky. Odstraňování ekologické zátěže zahájilo sanací zamořené zeminy v prostoru bývalých koksoven. Projekt za 50 milionů korun je tím prvním, který město spustilo poté, co si nechalo zpracovat analýzu rizik ekologické zátěže.