Přes 7500 otřesů za týden, to je statistika z řeckého ostrova Santorini. Úřady tam kvůli neustávajícím zemětřesením vyhlásily výjimečný stav, který potrvá do začátku března.
Ve Vojtanově došlo k rojovému zemětřesení. Obyvatelé zaznamenali dva otřesy, seizmologové ale dalších několik desítek. Podle seizmoložky Geofyzikálního ústavu AV Jany Doubravové je to netypické.
Na Chebsku jsou kromě chvění země charakteristické dunivé zvuky, které otřes doprovází. Při síle otřesu okolo tří stupňů jsou ale škody na povrchu spíše výjimečné.
V důsledku zemětřesení se asi tři miliony domácností ocitly bez elektřiny. Řada domů byla silně poškozena. Narušena byla také doprava. Uzavřena je řada silnic i letiště u města Čitose.
Počet mrtvých po zemětřesení ve střední Itálii stoupl na nejméně 120, podle premiéra Mattea Renziho navíc bilance ještě není konečná. Záchranáři se snaží ze sutin vyprošťovat další přeživší. Petr Špaček, seismolog Ústavu fyziky země Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, ale upozorňuje, že otřesy se ještě mohou opakovat, a to i stejně silné.
Počet potvrzených obětí dalšího zemětřesení v severní Itálii neustále stoupá. Poslední zprávy hovoří o 15 mrtvých, podle záchranářů může ale jejich počet ještě vzrůst. Mnoho lidí vyhnalo z jejich domovů už první zemětřesení, ke kterému došlo před devíti dny. Teď žijí ve stanech a provizorních přístřešcích. Druhá vlna otřesů podle zpravodajů způsobila paniku a strach, poškodit však může i ekonomiku.