„Vedro je náročné. Pokud venkovní teplota překročí 30 stupňů a provoz má 500 stupňů, tak je to pro ty zaměstnance velmi náročné,“ říká ve válcovně drátů lisař Zdeněk Byrtus.
Vedení ocelárny Liberty nesmí nakládat s pohledávkami huti ve skupině jejího majitele Sandžíva Gupty, rozhodovat o provozu rouroven a válcoven a nakládat s emisními povolenkami.
Nákup pětinového podílu je podle společností jen začátek, Křetínského kolos vede jednání o akvizici dalších 30 procent. Cílem je vytvořit společný podnik, kde by každá ze stran měla poloviční podíl.
Důvodem žádosti je i to, že věřitelé budou do 15. dubna rozhodovat o restrukturalizačním plánu, který jim firma minulý týden předložila. Výroba ve většině provozů stojí od loňského prosince.
Zaměstnanci Ostravské hutě Liberty se měli vrátit do práce už tento týden, jejich návrat se ale posouvá. Huť Liberty Ostrava se totiž pořád nedohodla s firmou Tameh Czech na obnovení dodávek energií.
Ostravská huť Liberty o týden odložila dnešní původně plánovaný návrat zaměstnanců zpátky do práce. Většina zaměstnanců tak zůstává doma s obavami, co bude dál.
„Bude záležet na dohodě. Může se stát, že 3. ledna přijdou zaměstnanci do práce a budou odesláni zpět domů, abychom získali čas rozjet pec,“ řekl ředitel podniku.
Ukrajinské úřady tvrdí, že se v nich ukrývá mnoho civilistů, včetně žen, dětí a starších lidí. Rusko mezitím znovu vyzvalo ukrajinské obránce, kteří se v areálu nacházejí, aby složili zbraně.
Rostoucí ceny komplikují dostavbu Velkého městského okruhu Brna. Problém řeší také lidé, kteří si sami staví domy nebo garáže. Kovové traverzy z druhé ruky kupují i přes internetové bazary.
Sdružení automobilového průmyslu varovalo, že prodloužení kvót může vést ke zdražování aut a způsobit nejistotu v odvětví, které zaměstnává v Česku půl milionu lidí.
Firma byla dlouhodobě ztrátová a už nebyla schopná platit své závazky, zejména za dodávky energií. Výroba se ve společnosti Vítkovice Heavy Machiner zastavila zhruba před třemi týdny.
Česko možná brzy čeká zavedení uhlíkové daně, píše Mf Dnes. Ministerstvo práce zase chce podle deníku Právo obnovit jesle. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Ostravská ocelárna Vítkovice Steel dnes definitivně zastavila veškerou výrobu. Firma nezajistila nutná ekologická opatření, a tím pádem přišla o takzvané integrované povolení. Do konce roku opustí společnost firmu 271 zaměstnanců.
Zhruba 350 lidí přijde o práci ve společnosti Vítkovice Steel v Ostravě. Firma totiž v září definitivně uzavře svoji ocelárnu. Na dnešním jednání tripartity v Ostravě to potvrdil předseda představenstva společnosti Vítkovice Steel Dmitrij Ščuka.
Německé úřady varují před kybernetickými útoky na velké podniky. Ve zprávě o bezpečnosti informačních technologií v Německu v roce 2014 se píše o útoku hackerů na blíže nespecifikovanou ocelárnu v Německu. Hackeři znemožnili obsluze ocelárny vypnout jednu z vysokých pecí.
Až polovina pracovníků kladenské Poldovky zůstala dnes doma. Zadluženému ocelářskému podniku totiž odpojili silový proud, takže firma musela zastavit výrobu. Společnost, která zaměstnává 450 lidí, se s finančními problémy potýká už řadu měsíců.
Zaměstnanci ostravské firmy Vítkovice Steel nemají jistou práci. Společnost se chystá zhruba do roka uzavřít svou ocelárnu. Úředníci před lety nařídili, aby se z podniku méně prášilo, akcionáři ale nechtěli investovat do ekologičtější výroby. Pro nezaměstnaností postižený Moravskoslezský kraj je to další rána.
Ostravská ocelárna společnosti Evraz má nového majitele. Na zprávu o prodeji čekalo dlouhé měsíce více než tisíc zaměstnanců firmy Evraz Vítkovice Steel. Ruští vlastníci převedli všechny akcie na skupinu soukromých investorů, kteří mají před sebou nelehký úkol - dostat třetí největší hutní společnost v Česku ze záporných čísel.
Více než dvěma stovkám zaměstnanců ostravské ocelárny Evraz Vítkovice Steel skončila dlouhá nucená dovolená. Třetí největší hutní firma v Česku byla zavřená déle než měsíc kvůli nízké poptávce a špatnému odbytu.
Z prvního dne letních prázdnin nemají žádnou radost ostravští oceláři. Konkrétně ti, kteří pracují ve společnosti Evraz Vítkovice Steel. Ocelárna letos už podruhé zavírá všechny provozy, a to na více než měsíc. Někteří z 250 zaměstnanců budou pracovat jinde, ostatní musí zůstat doma s menším platem.
Ostravští oceláři budou znova bez práce. Společnost EVRAZ potvrdila, že na konci týdne zastavuje výrobu a to se přímo dotkne asi dvě stě padesáti zaměstnanců. Přitom podobná odstávka tam byla v dubnu a předtím celé tři měsíce i na konci loňského roku. Nejistota mezi lidmi je velká a odborářům dochází trpělivost.
Prodá, nebo neprodá? Otázka, kterou si denně kladou zaměstnanci ostravské ocelárny Evraz. Kvůli ztrátovému provozu je odstavená a muži, kteří museli opustit stroje, teď čekají na rozhodnutí ruského vlastníka. Nový majitel by v ní mohl opět nastartovat výrobu. V opačném případě jim hrozí propouštění. O místo se bojí i pan Radek. Jasných odpovědí se nedočkal ani na schůzi s vedením společnosti.
Ocelárna Evraz Vítkovice Steel má problémy. V poslední době dvakrát zastavila výrobu a ve čtvrtek se objevily informace o tom, že ji ruský majitel zřejmě prodá. Odboráři v reakci na to vyhlásili stávkovou pohotovost. Kvůli zastavení výroby už mají téměř dva týdny nucenou dovolenou.
Ostravská ocelárna Evraz zastavila výrobu. Zhruba polovina zaměstnanců je doma a bere náhradu mzdy ve výši 60 procent. Část lidí firma přemístila na jiná pracoviště, další se pak věnují údržbě zařízení. K omezení provozu přitom sáhla ocelárna v posledních letech už několikrát.
Největší ocelárny v Itálii zavírají. Bez práce se tak ze dne na den ocitlo víc než 5000 lidí. Oznámení vydalo vedení podniku Ilva v jihoitalském Tarantu v reakci na zatčení sedmi členů vedení společnosti.