Podle expertů i v červenci pokračovala déle než rok trvající série nejvyšších teplotních průměrů pro daný měsíc, když se globální teplota vyšplhala o 1,21 stupně Celsia nad průměr z 20. století.
Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících intenzitu hurikánů je teplota vody v pásu mezi Afrikou a Střední Amerikou, který je označován jako „hlavní region rozvoje“.
Jak dříve uvedl Copernicus ve zprávě, letošek bude dle předpovědi nejteplejším rokem v historii měření. „Arktida se ale otepluje rychleji než oblasti ve středních zeměpisných šířkách,“ řekl Spinrad.
Velrybám se sítě a lana zamotávají kolem tlamy, trupu, ploutví nebo ocasu. Provazy mořským obrům způsobují krvavé šrámy, omezují schopnost pohybu a brání jim ve shánění potravy.
Saharský písek v ovzduší může sice vytvářet krásně zbarvené západy slunce i zpomalit cyklóny během hurikánové sezony, problémy ale může způsobit lidem s chronickými dýchacími potížemi.
V posledních pěti letech byla podle nashromážděných dat průměrná světová teplota o více než jeden stupeň Celsia vyšší, než v době před průmyslovou revolucí.