„Může vést až smrti uživatele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230 V,“ uvedla inspekce.
Kvůli nedostatečné izolaci hrozí uživatelům nabíječky nebezpečí kontaktu se síťovým napětím 230V, které může vést k úrazu elektrickým proudem i případné smrti.
Směrnice, jejímž cílem je usnadnit život spotřebitelům a omezit množství elektronického odpadu, získala podporu i přes nesouhlas dominantního amerického výrobce elektroniky Apple.
Česko nestíhá plnit unijní plány na výstavbu nabíječek u dálnic, píše deník E15. A nemocnice po covidu dohání výpadky operací, informují Lidové noviny. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
„S dalšími a dalšími zařízeními jsou prodávány další a další nabíječky, které se nedají použít na jiné přístroje anebo nejsou nutné,“ zdůvodnil komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.
Výrobci chytrých telefonů už představili modely, které lze nabíjet bezdrátově. Analytici spekulují o tom, že firmy včetně Apple počítají s vývojem právě tímto směrem.
Češi jezdí na levné víkendové zájezdy do ciziny, podmínkou je účast na demonstraci, píše Deník N. Dvě ze tří nabíječek na mobily mají být vadné, informuje Deník. Více v přehledu tisku Radiožurnálu.
V krátké době se jedná o druhý obdobný případ - minulý týden ze stejného důvodu inspekce zakázala prodej čínské nabíječky Mobil Phone Charger 14 in 1, 5G/6G.
Některé kavárny a restaurace přizpůsobují hostům i elektrické rozvody. Lidé stále častěji vyžadují zásuvku na dobíjení mobilního telefonu. Někde má dokonce každý host u svého místa i svou osobní. V obchodních centrech pak nakupující můžou zdarma využít i několik druhů nabíječek.
Neustálé hledání nabíječky do mobilního telefonu nahradí nábytek, který sám technologická zařízení nabije. Vybitý telefon nebo počítač se jen položí na stůl a ten už se o vše postará. Nová kolekce bude používat bezdrátovou technologii Qi. Zařízení představila společnost IKEA.