Podle některých názorů má být parlament cosi jako fotografie společnosti. Tedy odrážet ve správných proporcích počet žen a mužů a možná i skupin s odlišným původem.
„V Rakousku je podobný útok zdánlivě překvapivý, ale je známo, že multikulturní a imigrační soužití tam skřípe,“ říká analytik Českého rozhlasu Milan Slezák.
Vymezit sám evropský způsob života, abychom jej mohli institucionalizovat, prakticky nelze. Narazíme nejpozději v případě, kdy se budeme snažit jej popsat škálou obecně sdílených hodnot.
Tvrzení, že sport ovlivňuje politiku, nebo že politika ovlivňuje sport, je omyl. Sport JE politika, jak se o tom přesvědčil německý fotbalista tureckého původu Mesut Özil.
Pražský městský soud zamítl žalobu aktivistky Kateřiny Krejčové. Stěžovala si, že policisté loni v létě rozpustili řádně svolanou demonstraci na podporu multikulturalismu. Při protestech na Václavském náměstí zvedali ze země lidi, kteří nechtěli nechat projít dav odpůrců imigrace. Z pravomocného verdiktu vyplývá, že se nejednalo o rozpuštění.
Idea multikulturní Evropy dostává těžké rány. Po německé kancléřce Angele Merkelové a britském premiérovi Davidu Cameronovi se k hlasům považujícím tuto myšlenku za mrtvou přidal i francouzský prezident.