Několik izraelských médií s odvoláním na nejmenované zdroje tvrdí, že se provoz v Natanzu se stal terčem úspěšné sabotážní operace Mosadu. Oficiálně však incident Izrael nekomentoval.
Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf ve své reakci na twitteru naznačil, že je za útokem Izrael. S odkazem na tři zpravodajské zdroje útok Izraeli připsal též deník The New York Times.
Íránec zadržený ve Spojených státech a Američan zadržený Islamským státem byli osvobozeni, aby se mohli setkat se svými rodinami, uvedl na svém twitteru íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif.
Teherán svůj záměr oznámil v dopise adresovaném OSN. Francie, Británie a Německo pokládá íránský raketový program za porušení rezoluce zastřešující plnění jaderné dohody z roku 2015.
Wendy Shermanová strávila při vyjednávání dohody se Zarífem mnoho hodin. Sankce proti němu označila za „nebezpečné vyhrocování, které škodí prezidentovu záměru jednat s Íránem bez podmínek.“
Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf prohlásil, že kvůli náboženskému přesvědčení země nebude usilovat o jadernou zbraň. Poukázal, že v minulosti jaderné zbraně použily Spojené státy.
„Omlouvám se vám za všechny chyby… v uplynulých letech během mého působení ve funkci ministra zahraničí… děkuji íránskému národu i jeho představitelům,“ napsal Zaríf na svém účtu.
Zaríf vyjádřil přesvědčení, že se USA nikdy nepřenesly přes úspěch íránské islámské revoluce před 40 lety, a snaží se od té doby Írán dostat na kolena.
Írán označil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua za lháře, který šíří dezinformace. Reagoval tak na pondělní Netanjahuovu prezentaci zpravodajských informací o íránském jaderném programu.