Jana Nečasová a tři bývali zpravodajci v ní dostali podmíněné tresty. Soud také poukázal na to, že chybí náležité kontrolní mechanismy činnosti Vojenského zpravodajství.
Mimořádný opravný prostředek využila bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho nynější manželka Jana Nečasová, někdejší zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek.
Čtveřice obžalovaných za údajné zneužití vojenské rozvědky už zná svého soudce. Případ bývalé šéfky premiérova kabinetu Jany Nagyové, dnes už Nečasové, a tří důstojníků tajné služby přidělil obvodní soud pro Prahu 1 Heleně Králové. O dalším postupu má soud rozhodnout do konce června.
Ministr obrany Vlastimil Picek dočasně postavil mimo službu ředitele Vojenského zpravodajství Milana Kovandu. Ten je jedním z obžalovaných v případu rozsáhlé razie ve státních institucích. Stejně dopadl i další obžalovaný, zpravodajec Jan Pohůnek. O osudu obou mužů teď rozhodne soud.
Po policejním zatýkání v polovině týdne dnes pokračoval případ údajné korupce a zneužití zpravodajských služeb u soudu. Okresní soud v Ostravě uvalil vazbu na šest ze sedmi obviněných, o nichž dnes rozhodoval. Na svobodě bude vyšetřován pouze současný šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda. O bývalém poslanci Marku Šnajdrovi bude soud rozhodovat zítra.