Nejvíce přestupků zaznamenali strážníci v souvislosti s porušením pravidla stání ve fialové zóně, kde to bylo 306 234 případů. Vzrost také počet špatného stání v modrých, rezidentských zónách
„Za zveřejněním videa si i nadále stojíme,“ uvedla mluvčí policejních strážníků Irena Seifertová ke zveřejnění videa z incidentu s moderátorem Jakubem Železným.
Strážníci mají nyní tři speciální vozidla k přepravě opilých lidí. Vyměněno bude nejstarší z nich, které strážníci pořídili v roce 2012 a má najeto 297 000 kilometrů.
Řidič si nejprve řekl o dva tisíce a následně se mu ani tato částka nezdála dostatečná. Podle městské policie by taxikář za takovou cestu neměl chtít více než 300 korun.
„Vystavenou alegorii se snažil vyburcovat občany, aby mu pomohli odvolat tyto politické subjekty, proto připravil petici za ‚odvolaní mocipánů a jejich poslání do ******‘,“ uvedla mluvčí strážníků.
„Situace byla komplikovanější o to více, že lidé na lyžích, bobech a snowboardech přejížděli z pozemku, kde je tato činnost vyhláškou o zeleni zakázána, na místa, kde je povolena,“ sdělila mluvčí.
Policie už dřív oznámila, že případ může souviset se sebevraždou čtyřiatřicetiletého muže. Pokud by se ukázalo, že byl pachatelem vraždy, případ by byl odložen.
Obžaloba muže viní i ze znásilnění bývalé přítelkyně nebo jeho matky a z toho, že ženám rozesílal výhružné textové zprávy a vydíral je intimními fotografiemi pořízenými proti jejich vůli.
„Zvažovali jsme (zveřejnění té zkušenosti), ale jsme přesvědčeni, že v okamžiku, kdy jde o našeho zaměstnance, že to tam patří,“ uvedl ředitel městské policie.
Cyklista jedoucí ve středu centrem Prahy zachránil dvouletého chlapce na odrážedle. Našel ho vedle rušné silnice na nábřeží Kapitána Jaroše, aniž by byli rodiče v dohledu.
Před denním centrem organizace Naděje v Praze došlo k potyčce mezi dvěma strážníky městské policie a sociálním pracovníkem, který jim odmítl sdělit informace o klientovi. Kdo byl v právu?
Zakázku vypíše Městská policie v Praze letos na jaře a měla by vyjít na maximálně 13,2 milionu korun. Tu zřizuje hlavní město Praha. Náklady na její provoz se ročně pohybují kolem 1,5 miliardy korun.
Pokuty za špatně zaparkovaná auta potvrdila mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Podle redaktorky Radiožurnálu bylo na místě zhruba deset aut zaparkovaných na trávníku.
Pivní kolo, někdy nazývané pivní bar nebo beer bike, pojme obvykle 12 až 16 lidí, bývá vybaveno stereo systémem pro pouštění hudby a efektovými světly pro noční jízdu.
Tisíce sdílení na sociálních sítích už má video, na kterém se pražští strážníci pokouší zadržet muže. Podaří se jim to až po příjezdu posil. Zásah řada lidí v diskusích komentuje jako nepřiměřený.
„Chyby jsou administrativně-technického charakteru, většinu z nich jsme navíc odstranili už během kontroly,“ říká v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz šéf pražských strážníků Eduard Šuster.
U zakázek za bezmála 300 milionů korun nelze konstatovat, že finanční prostředky byly využity hospodárně. Tak zní hlavní závěr kontrolorů pražského magistrátu.
V křižovatkách, na chodníku, v zónách placeného stání, v zákazu zastavení. Všude tam podle šéfa pražské městské policie Eduarda Šustera v minulosti neváhali parkovat poslanci, senátoři či ministři.